Türkçe

Fuar Duyuruları - Kazakistan-Kırgızistan

Sirküler Tarih/No:31.01.2020/83

Sayı

:263-00710

İstanbul,31.01.2020

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı'ndan alınan yazılarda; Orta Koridoru, Kazakistan üzerinden transit geçişleri, dış ticaret ve lojistik hizmetlerini geliştirme amacı taşıyan, 300'den fazla yerli ve yabancı yatırımcı, ulaştırma ve lojistik şirketleri ile kamu kurumları ve uluslararası kuruluşlardan temsilcilerin katılımının beklendiği "Caspian Ports&Shipping” 2. Uluslararası Ulaştırma-Lojistik Forumu ve Fuarının 28-30 Nisan 2020 tarihlerinde Aktau'da gerçekleştirileceği bildirilmekte olup, ekte yer alan bilgi notu iletilmektedir.

Ayrıca, 20-22 Mart 2020 tarihlerinde Bişkek'te Kırgızistan ve BDT üye devletleri Odalarının Yönetim Kurulunun Başkanlığında ve K.C. Ekonomi Bakanlığı, Kırgızistan Devlet Sanayi, Enerji ve Maden Komitesi ve Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası organizatörlüğünde 1. Uluslararası Sanayi Fuarı - EXPO KYRGYZSTAN-EURASIA 2020'nin düzenleneceği bildirilmekte olup, ekte yer alan bilgi notu iletilmektedir.

Bu çerçevede; ilgili firmalarımızın, "Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2017/4 Sayılı Karar” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için, katılım sağlanacak fuarların Ticaret Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan "Desteklenecek Yurtdışı Fuarlar Listeleri”nde yer alması gerektiği konusu da hatırlatılmaktadır.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

EK:
1 - Kazakistan-Fuar Hakkında Not (5 sayfa)
2 - Kırgızistan-Fuar Hakkında Not (1 sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Kazakistan_Fuar Hakkinda Bilgi Notu.pdf 1.742,33 KB İndir
Kirgizistan Fuar Hakkinda Not.pdf 511,34 KB İndir