Türkçe

Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu

Sirküler Tarih/No: 30.09.2020/591

Sayı

: 1138-04714

İstanbul,29.09.2020

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'ndan alınan bir yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı ve Afrika Birliği işbirliğinde; DEİK organizasyonunda, 8-9 Ekim 2020 tarihleri arasında Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun sanal platformda gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Pandemi ve pandemi sonrası yeni normalde Afrika'da iş yapma olanaklarını değerlendirmek, yeni pazarlara ve potansiyel alıcılara ulaşmak, yeni ticari ve yatırım ortaklıkları kurmak, projelere ve finansman araçlarına ulaşmak amacıyla düzenlenen "Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu"na tüm Afrika ülkelerinden bakanlar, özel sektör kuruluş başkanları ve firma temsilcileri, Afrika Birliği ve Afrika Kalkınma Bankası üst düzey yetkilileri, ticaret ve sanayi odaları başkanlarının iştirak edeceği belirtilmektedir.

İlk kez sanal platformda düzenlenecek Forumda, ekonomi gündeminde yer alan konular, tematik paneller, üst düzey konuşmacılar, proje sunumları, canlı iş görüşmeleri ve sanal sergi alanında firma ve ülke masalarının yer alacağı; bahse konu etkinliğin resmi sitesi olan http://www.turkeyafricaforum.org adresinden daha ayrıntılı bilgilere ulaşılabildiği ifade edilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi


Detaylı Bilgi-Kayıt:
www.turkeyafricaforum.org - africa@deik.org.tr

Not: Ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen firmalarımız için ücretli sanal tanıtım standı imkanı sağlanacaktır.