Türkçe

Ukrayna Sektörel Ticaret Heyeti

Sirküler Tarih/No:15.01.2020/39

Sayı

:23-00367

İstanbul,15.01.2020

İSTANBUL MOBİLYA KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın  Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve Genel Sekreterliğimiz bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği organizasyonunda 2020 yılı içerisinde UKRAYNA'ya yönelik olarak bir Sektörel Ticaret Heyeti Programı organize edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu Ticaret Heyeti programının, Ticaret Bakanlığımız koordinasyonu ile uzun süredir yürütülen çalışmalar neticesinde, Hijyenik Eşya (Hijyenik havlular ve tamponlar, bebek bezleri ve benzeri hijyenik eşya) ürünlerinin, Ukrayna'ya ihracatına başlanmasına yönelik, Ukrayna pazarına girmek isteyen firmalarımız için önemli bir fırsat oluşturacağı mülahaza edilmektedir.

Adı geçen heyet 2011/1 sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ" çerçevesinde değerlendirilecek ve katılımcı firmalarımız ulaşım, konaklama ve tanıtım harcamaları üzerinden %50'ye yakın devlet desteğinden faydalanabilecektir.

Hijyenik Eşya (Hijyenik havlular ve tamponlar, bebek bezleri ve benzeri hijyenik eşya) sektörlerinin tanıtılması amacıyla düzenlenecek heyet programı çerçevesinde Türk ve Ukrayna işadamları arasında ikili iş görüşmeleri ve muhatap kurum ve kuruluşların ziyaretleri planlanmaktadır.

Ticaret Bakanlığı'nca organizasyonunun yürütülmesini teminen Genel Sekreterliğimiz'in görevlendirilmiş olduğu söz konusu heyete programına katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan kayıt formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak, en geç 31 Ocak Cuma günü mesai saati bitimine kadar Genel Sekreterliğimizin agac@iib.org.tr e-posta adresine göndermeleri hususu önemle rica olunur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Mobilya Birliği Koordinasyon Şubesi

Bilgi için irtibat:

İstanbul Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri Sektör Şubesi

Arzu AKGÜN

Tel:0212 454 05 45

E-Mail: agac@iib.org.tr

EK: Ukrayna Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı (EK C3) ve Başvuru Formu

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
UKRAYNA BASVURU FORMU.docx 17,51 KB İndir