Türkçe

1. Katar Uluslararası Ürün Fuarı

Sirküler Tarih/No: 05.02.2018/97

Sayı

:EGT/1018

İstanbul,05.02.2018

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genel Sekreterliği'nden alınan 02.02.2018 tarihli yazıda;

Doha/Katar'da 8-11 Nisan 2018 tarihleri arasında Doha Exhibition and Convention Center (DECC)'de ilk kez düzenlenecek olan "Uluslararası Ürün Fuarı" Türkiye milli katılım organizasyonunun düzenlenmesinin planlandığı ve bu konuda T.C. Ekonomi Bakanlığınca EİB'in görevlendirildiği bildirilmektedir.

Söz konusu fuara yalnızca 5 Haziran 2017 tarihinde komşuları tarafından Katar'a karşı uygulanmaya başlanan ambargo sonrasında Katar'a destek olan ülkeler (Türkiye, Cezayir, Azerbaycan, Irak, Kuveyt, Fas, Umman, Tacikistan, Pakistan ve Tunus) davet edilmiş olup; Katar Başbakanı ve Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı tarafından fuara ilişkin davet mektuplarını bizzat adı geçen ülkelerdeki muhataplarına iletilmiştir.

Katar Devleti tarafından organize edilen bir etkinlik olması nedeniyle katılımcı firmalara gümrükleme, nakliye vb. konularda kolaylıklar sağlanacak ve fuarın metrekare fiyatı oldukça düşük tutulacak olup; bu sebeple, mümkün olan en fazla sayıda firmanın katılımı beklenmektedir. Fuarın metrekare fiyatları ve tahsis edilecek alan bilgisi tarafımıza iletilince firmalarımızla paylaşılacak olup; fuara tarım, gıda, sanayi ve taşımacılık sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların özellikle katılımları beklenmektedir.

EİB Genel Sekreterliğince söz konusu fuara yönelik ön talep toplama çalışmaları başlatılmış olup, ilgilenen üyelerimizin en geç 7 Şubat 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar bağlantıda sunulan ön talep formunu elektronik ortamda doldurmaları beklenmektedir.

Bilgilerine sunulur.

Ön Talep Formuna Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi