Türkçe

Asia Fruit Logistica Fuar Duyurusu

Sirküler Tarih/No: 08.01.2015/14

Sayı

: ARGUYG1/184

İstanbul,08.01.2015

 

İSTANBUL YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçı Birliklerinden Birliğimize iletilen bir yazıda;

"2-4 Eylül 2015 tarihleri arasında Hong Kong / Çin'de yaş meyve sebze ve paketleme sektörlerine yönelik düzenlenecek olan "Asia Fruit Logistica” Fuarı'nın Türkiye milli katılım organizasyonunun 2015 yılında Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği tarafından yapılması planlanmaktadır.

ASIA FRUIT LOGISTICA FUARI'NDA SERGİLENEN ÜRÜNLER;

Yaş meyve ve sebze, kuru meyveler, organik ürünler, dondurulmuş meyve-sebze, kabuklu meyveler, baharatlar, taze kesilmiş-hazır taze ürünler, çiçekler,tohum ve fidanlar, bitkiler, paketleme-etiketleme makineleri, paketleme malzemeleri,kalite kontrol sistemleri,soğutma-ürün izleme sistemleri,meyve sebze işleme- yıkama sistemleri

KATILIM BEDELİ:

Söz konusu fuara Milli katılım organizasyonumuz altında katılacak firmalar için katılım bedeli 670 $ /m2'dır. Katılım bedeline; yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, stand genel ve günlük temizlik hizmeti, kataloğa giriş, internet bağlantısı, ikram (çay-kahve-kurabiye) hizmetleri, katılımcı broşürü dahildir.

FUAR DESTEĞİ ( %70):

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın söz konusu fuarı onaylaması ve 2009/5 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ'i uyarınca 2015 yılında da Çin Halk Cumhuriyeti'nin Hedef Ülkeler Listesi'nde yer alması durumunda katılımcıların 2 firma temsilcisinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masraflarının ve katılım bedeli esas alınarak hesaplanan destek tutarını aşmamak kaydıyla katılımcı tarafından organizatöre ödenen katılım bedelinin %70'i 15.000 ABD $'a kadar destek kapsamındadır.

BAŞVURU:

İlgili fuara katılmak isteyen firmaların Ek'te yer alan Ön Başvuru Formu'nu doldurarak en geç 15 Ocak 2015 tarihine kadar Genel Sekreterliğimize (E-posta: sultanbayrak@akib.org.tr) göndermelerini önemle rica ederim.”

bilgisine yer verilmiştir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Ağaç-Su Ürünleri-Yaş Meyve-Gemi Birlikleri Koordinasyon Şubesi

Ek: Milli katılım başvuru formu (1 sayfa)

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
MilliKatilimBasvuruFormu.doc 61,00 KB İndir