Türkçe

Belçika'ya İnovasyon ve Girişimcilik Heyeti Ziyareti ve Supernova Teknoloji Zirvesi'ne Katılım

Sirküler Tarih/No: 14.08.2018/501

Sayı

: 5042-05116

İstanbul,13.08.2018

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan 10.08.2018 tarihli yazıda; DEİK/Türkiye-Belçika İş Konseyi ve Flaman Yatırım ve Ticaret Ajansı (FIT) iş birliğiyle 26-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Belçika'nın Brüksel ve Antwerp şehirlerine, Avrupa'nın en büyük teknoloji zirvelerinden biri olan SUPERNOVA kapsamında inovasyon ve girişimcilik heyet ziyareti düzenleneceğinden bahisle,

Yeni teknolojiler ve girişimcilik alanında önemli fırsatların bulunduğu heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin 28 Ağustos 2018 tarihine kadar aşağıdaki başvuru formunu doldurarak, katılım bedeli olan 100 Avro'yu yatırmaları gerektiği; ayrıca, konaklamaların ve uçak rezervasyonlarının katılımcılar tarafından bireysel olarak yapılması gerektiği; detayları ve taslak program ekte yer alan ziyaret hakkında detaylı bilgi için DEİK ile (Ezgi Tanrıverdi, tel: 0212 339 5062, e-posta: etanriverdi@deik.org.tr) ile temasa geçilmesi hususu bildirilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi


DEİK Başvuru Formu:https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/699/11207

Detaylı Bilgi:

"Flaman Bölgesi, Belçika nüfusunun %58'ine sahip olup, ülkenin toplam ihracatının ise, %83'ünü gerçekleştirmektedir. Avrupa ülkelerin inovasyon performansını ölçen 2018 yılı Avrupa İnovasyon Endeksi'ne göre, Belçika, inovasyon alanındaki iş birliği ve kurulan mekanizmalar alanında lider ülke seçilmiştir. Gelişmiş Ar-Ge merkezleri, KOBİ'lerin yenilikçi çalışmaları ve kamu-özel sektör arasındaki iş birliği sayesinde Belçika, Avrupa'nın güçlü yenilikçi ülkelerinden biri haline gelmiştir.

SUPERNOVA, teknoloji ve inovasyon alanlarında lider isimleri, uzman iş insanlarını, girişimcileri, yatırımcıları ve araştırmacıları bir araya getiren, Avrupa'nın en büyük teknoloji zirvelerinden biridir. Bu yıl zirveye katılacak konuşmacılar arasında, Biz Stone (Twitter, Medium ve Jelly Kurucu Ortağı), Ray Kurzweil (Dünyanın önde gelen mucit, düşünür ve fütüristi), Tim Harford (Dünyanın en popüler ekonomi yazarlarından biri) gibi dünyaca ünlü isimler bulunmaktadır. SuperNova'ya katılacak firmalar, sektöre yön veren firmalar ile bir araya gelme, geleceğin teknolojileri ve iş imkânlarını keşfetme, ilham veren konuşmacılar ve potansiyel yetenekler ile tanışma imkânı yakalayacaktır. Ziyaret kapsamında SuperNova etkinliğine indirimli katılım imkânı sağlanmakta olup, detaylar ekli dosyada ve https://www.supernovafest.eu/ internet adresinde yer almaktadır.

Heyet ziyareti kapsamında, SuperNova etkinliğinin yanı sıra, dijitalleşme ve inovasyon alanında önemli yer edinmiş çeşitli kurumlar ile temaslar ve saha ziyaretleri gerçekleştirilecek olup, bu alanda faaliyet gösteren firmalar ile görüşme imkânı olacaktır.”

EK:
1. Ziyaret taslak programı (2 sayfa)
2. Katılım koşulları ve detaylar dosyası(3 sayfa)
3. SuperNova Programı(2 sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Belcika-Taslak-Program_13.8.2018.docx 74,65 KB İndir
Belcika_Detaylar-ve-Katilim-Kosullari_13.8.2018.docx 19,24 KB İndir
Belcika_SuperNova-Program_13.8.2018.pdf 1.513,85 KB İndir