Türkçe

Bulgaristan Pazarında Karşılaşılan Sorunlar

Sirküler Tarih/No: 18.01.2019/35

Sayı

: 113-00420

İstanbul,18.01.2019

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı'nın bir yazısına atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan yazıda, Bakan Yardımcımız Sayın Gonca Işık Yılmaz Batur'un, 21-22 Ocak 2019 tarihlerinde Bulgaristan Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Alexander Manolev ile sınır kapılarımızda bir araya gelerek yerinde inceleme çalışması yapmasının öngörüldüğü belirtilmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu toplantıya ilişkin Bakanlığımızın çalışmalarında kullanılmak üzere; ülkemiz ile Bulgaristan arasındaki ticari ilişkilere yönelik ihracatçılarımızın söz konusu pazarlarda karşılaştığı sorunlar, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla neler yapılabileceği hususuna ilişkin öneriler ve gerçekleştirilecek toplantı esnasında gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların bildirilmesine ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.

Bu çerçevede; TİM'e iletilmesini teminen yukarıda değinilen hususların ekli form vasıtasıyla en geç 18 Ocak 2019 Cuma saat 17:00'a kadar Genel Sekreterliğimizin egitim@iib.org.tr e-posta adresine bildirilmesi hususu bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

 

EK: Form (1 sayfa)

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Form_Bulgaristan_18.1.2019.doc 34,50 KB İndir