Türkçe

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik

Sirküler Tarih/No: 27.03.2017/252

Sayı

: UYG1/2597

İstanbul,27.03.2017

 

İSTANBUL MOBİLYA KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak Hükümetimiz tarafından başlatılan "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında İhracatçılarımızın desteklerden yararlanması amacıyla www.tim.org.tr/istihdam web adresi faaliyete geçirilmiştir.

Web sitesi, istihdam seferberliği çerçevesinde sunulan destekler hakkında bilgi vermekte ve İŞKUR tarafından görevlendirilen danışmanlarla irtibat kurulmasına olanak sağlamaktadır. İhracatçı firmalarımız istihdam teşvikleri ile ilgili sorularını istihdam@tim,org.tr mail adresine iletebilecekleri gibi; ayrıca, Perşembe günleri İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile Dış Ticaret Kompleksi'nde yüz yüze görüşme yapabileceklerdir.

Diğer taraftan web sayfasında ihracatçı firmalarımızın istihdam seferberliğinin başlangıcından bu yana sağladığı yeni istihdamları beyan edebilmeleri için "http://www.tim.org.tr/tr/istihdam-seferberliginde-biz-de-variz.html adıyla bir link tanımlanmıştır.

İhracatçı firmalarımızın bu linke yeni iş girişlerini ekleyerek, firmalarının beyan listesinde görünmelerini sağlayabileceklerdir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Mobilya Birliği Koordinasyon Şubesi