Türkçe

Design Turkey Tasarım Ödülleri

Sirküler Tarih/No: 29.09.2017/712

Sayı

: UYG1/8291

İstanbul,29.09.2017

 

İSTANBUL MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışma Sekretaryasından alınan yazıda; Türkiye'de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran tasarımları ödüllendirmek amacıyla TURQUALITY® Programı dahilinde T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK) iş birliği ile bu yıl VI. Design Turkey Endüstriyel Tasarım yarışmasının gerçekleştirileceği, yarışmaya dair detaylı bilginin http://www.designturkey.org.tr/ adresinden öğrenilebileceği bildirilmektedir.

Türkiye'de tasarımla markalaşmanın yolunu açmayı hedefleyen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'nin bu yılki jürisinde, dünyaca ünlü yerli ve yabancı endüstriyel tasarımcılar bulunmaktadır. Yarışma ödül törenin ise Türkiye Tasarım Haftası ile eş zamanlı olarak 08 Kasım 2017 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecektir.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması jürisinde, Suzuki Otomobil eski genel müdürü ve tasarımcısı Prof. Moriyoshi Hattori, Senior-touch Ltd. ve design4all'ın CEO'su Technion Israel Institute of Technology'den Prof. Ron A. Nobarro, Kenya Tasarım Dernegi'ni ve Afrika Tasarımcıları Network kurucularından Dr. Lilac Osanjo, Hindistan'ın dünya çapındaki önemli tasarımcılarından International Network for Bamboo and Rattan (INBAR)'ın Global Pazarlama Girisimi'nin eski yöneticisi Rebecca Reubens, Barski Design kurucusu Olaf Barski ve Wonder Lab'ın kurucusu TJ Kim gibi endüstriyel tasarımın dünya çapındaki önemli temsilcileri bulunuyor.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri'ne tasarımcısı, marka sahibi ya da üreticisi Türk olan ürünler için başvuru yapılabiliyor.

Başvurunun www.designturkey.org.tr üzerinden yapıldığı projeye bu yıla kadar 1.500'ün üzerinde sektörel ürün başvurusu gerçekleştiği, Design Turkey'de ödül alan tasarımların aynı başarıyı uluslararası tasarım ödül organizasyonlarında da gösterdiği geçmiş yıllarda kanıtlandığından bahisle, Uluslararası organizasyonlarda çeşitli ödüllere değer bulunan Design Turkey ödüllü tasarımların, üretici firmaların marka bilinirliğine ve imajına dolayısıyla ticari başarısına olumlu katkı yaptığı bilinmektedir. Denilmektedir. Design Turkey Endüstriyel Tasarım Yarışması 2017 başvuruları 6 Ekim 2017 Cuma gününe kadar devam edecektir.

Bilgileri ve gereği rica olunur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Mobilya Birliği Koordinasyon Şubesi