Türkçe

Dubai Sektörel Ticaret Heyeti

Sirküler Tarih/No: 27.09.2013/715

Sayı

: ARGUYG1/9575

İstanbul,27.09.2013

 

İSTANBUL AĞAÇ MAMULLERİ VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nden alınan bir yazıda; Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Birlikleri organizatörlüğünde 24-27 Kasım 2013 tarihleri arasında BAE/Dubai'ye The Big 5 International Building & Construction Fuarı ile eşzamanlı olarak "Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri”ni kapsayan Sektörel Ticaret Heyeti Programı organize edileceği bilgisi yer almaktadır.

İlgili yazıda ayrıca; BAE/Dubai'ye Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti Programının, gerek Dubai pazarına girmek isteyen ve gerek anılan pazardaki paylarını daha da arttırmayı amaçlayan ve Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektöründe faaliyet gösteren firmalar için önemli bir fırsat olacağı, Sektörel Ticaret Heyeti'ne katılan firmaların The Big 5 International Building & Construction Fuarı'nı da değerlendirme fırsatı yakalayabileği bilgisi de yer almaktadır.

"BAE/Dubai'ye yönelik Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti Programı firma katılım payı; 2.500$/Tek kişilik odada kişi başı ve 2.000 $/Aynı firmadan iki kişi katılması durumunda 2. kişi ücreti şeklinde olacaktır.

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu'nun 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ kapsamında sektörel ticaret heyeti programlarına ilişkin ulaşım ve konaklama giderlerinin %50'si desteklenmektedir. (Şirket başına en fazla 2 kişiye ait ekonomi sınıfı uçak biletinin %50'si ve yine şirket başına günlük 300 ABD Dolarını geçmemek kaydıyla konaklama (oda+kahvaltı) giderlerinin %50'si desteklenir.)

Katılım payına; Yurtiçi - İstanbul - Dubai - İstanbul - Yurtiçi uçak bileti, 4 yıldızlı Holiday Inn Down Town Otel'de 3 gece konaklama (oda+kahvaltı), akşam yemekleri, alan vergisi, vize, sigorta, yerel firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, Dubai havaalanı-otel-havaalanı transferleri ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları, diğer ekstra harcamaları ile yurt dışı çıkış pul harçları hariçtir.

Söz konusu heyete katılmak isteyen ihracatçılarımızın, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Vakıfbank Bankası Mersin Şubesi (052) IBAN Dolar TR 400001500158048000927141 hesabına açıklama kısmına "BAE/Dubai Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti” yazdırarak 2500 $ tutarındaki katılım ücretini yatırmaları, dekontla birlikte Ek-C-3'de yer alan; Başvuru Dilekçesi ile Ek-2'de yer alan Katılımcı Şirket Bilgi Formunu, ilgili sektörel ticaret heyetine katılacak kişilerin şirket çalışanı olması halinde heyetin yapıldığı aya ait SGK bildirgesini (e-bildirge asıl olarak kabul edilir) en geç 15 Ekim 2013 Salı günü mesai bitimine kadar (324) 325 41 42 numaralı faksa veya sebnemtinli@akib.org.tr adresli elektronik posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru sonrası katılımdan vazgeçilmesi halinde katılım payının otel/ulaşım vb. ön ödemelerden doğan kısmı geri ödenemeyecektir. Ücret avans niteliğinde olup doğacak fiyat farkı firmalara yansıtılacaktır.”

Bilgilerinize sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Ağaç-Su Ürünleri-Yaş Meyve-Gemi Birlikleri Koordinasyon Şubesi

 

Ek 1 : Taslak Program
Ek C-2 : Katılımcı Şirket Bilgi Formu
Ek C-3 : Başvuru Dilekçesi

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Ek 1.docx 11,44 KB İndir
EKC_2.xls 93,50 KB İndir
EKC_3.doc 29,00 KB İndir