Türkçe

Geleceği Dönüşümle Karşılamak ve Kadının Üretimdeki Gücü

Sirküler Tarih/No:02.03.2021/166

Sayı

:55-00880

İstanbul,01.03.2021

 İSTANBUL MOBİLYA, KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Sürdürülebilir, çağdaş ve aydınlık bir geleceğin ancak kadının iş yaşamındaki temsili yetinin artmasıyla mümkün olacağını biliyoruz. Hayatın her alanına değer katan ve üreten kadınlar, toplumların mihenk taşıdır. Kadınların iş hayatında daha güçlü "buradayım” demesinin yalnızca ekonomik kalkınmaya katkı sağlamasının yanında en temel insan haklarından biri olan "eşitlik” kavramına da hizmet edeceğinin farkındayız.

Ülkemize hizmetleriyle değer katan, örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir. Peki, iş dünyasında kadınların yeri her geçen gün daha sağlamlaşırken ülke ekonomisinde kadının rolü nedir? Sanayide, üreten ve ürettiğini ihraç eden kadınların gücünü nasıl gösterebiliriz?

Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle iş dünyasında ve ülke ekonomisinde kadının rolü sorularına cevap arayacağımız, İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği ev sahipliğinde Fütürist, Ekonomist ve Sivil Toplum Gönüllüsü Ufuk Tarhan ve BRN Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Berna Gözbaşı' nın konuşmacı olarak katılacağı "Geleceği dönüşümle karşılamak ve kadının üretimdeki gücü” konulu online buluşmamızda sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Mobilya Birliği Koordinasyon Şubesi

Geleceği Dönüşümle Karşılamak ve Kadının Üretimdeki Gücü Paneli
Tarih: 08 Mart Pazartesi
Saat: 10:30 - 12:00

Kayıt için : https://zoom.us/meeting/register/tJUrdOqgrj4rHtGNJwTR6Lwakl5ZXN2Qqs38

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
8 mart.pdf 317,74 KB İndir