Türkçe

İngiltere'ye İhracatta Karşılaşılan İhracat Engelleri ile İlgili Anket

Sirküler Tarih/No: 21.10.2021/684

Sayı

: 77-2627

İstanbul,21.10.2021

 

GEMİ YAT VE HİZMETLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü'nden alınan elektronik postada, "Birleşik Krallık'a ihracatta karşılaşılan ihracat engellerinin ihracat performansı üzerindeki etkisi üzerine bir anket gerçekleştirilme olduğu ve ankete katılımın önem ihtiva ettiği ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, Birleşik Krallık'a (İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) ihracat yapan İhracatçı Firmalara hitaben hazırlanan ve Birleşik Krallık'a ihracatta karşılaşılan ihracat engellerinin tespit edilmesi ve ihracat performansı ile ilişkilendirilmesini amaçlayan anket çalışması https://anketler.ticaret.gov.tr/index.cfm?ID=95 uzantısında yer almaktadır.

Anketin 55 numaralı sorusunda ihracat konu ürün grubu seçilmesi istenmiştir. Bu soruya sektörümüzde faaliyet gösteren üyelerimizin "Diğer” seçeneğini işaretleyerek 56 numaralı soruda "Gemi ve Yat” şeklinde belirtmesi gerekmektedir.

Konu ile ilgili elektronik posta ekte yer almakta olup, Birleşik Krallık'a ihracat gerçekleştiren veya ihracat gerçekleştirmek isteyen ancak süreçlerde sorunlarla karşılaşan üyelerimizin 15 Kasım 2021 tarihine kadar anketi doldurması gerekmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Gemi Birliği Koordinasyon Şubesi

Ek: Ticaret Bakanlığı Elektronik Postası (2 Sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
E-posta.pdf 196,49 KB İndir