Türkçe

INNOPROM Fuarı

Sirküler Tarih/No: 11.04.2019/204

Sayı

: 586-02381

İstanbul,11.04.2019İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda; 8-11 Temmuz 2019 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun Yekaterinburg şehrinde düzenlenecek olan INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'na ülkemizin ortak ülke statüsünde katılacağından bahisle, anılan fuara Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından bir millî katılım organizasyonu düzenleneceği bildirilmektedir.

Diğer taraftan, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir PUTİN'in INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı'na teşriflerinin beklendiği ifade edilerek; anılan fuarın, Türk malı algısı ile ülke imajının geliştirilmesine önemli katkı sağlayacak bir prestij platformu olduğu, ülkemizin üretim ve ticaret potansiyelinin diğer katılımcı ülkeler nezdinde de gösterilmesine fırsat sağlayacağı belirtilmektedir.

Bu çerçevede; anılan fuara milli katılım çerçevesinde katılım sağlanmasını teminen Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ile temasa geçilmesi hususu bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi