Türkçe

Israfood Fuarı Ön Talep

Sirküler Tarih/No: 13.04.2018/271

Sayı

:EGT/2712

İstanbul,12.04.2018

İSTANBUL FINDIK VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL SU ÜRÜNLERİ VE HAYVANSAL MAMULLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Genel Sekreterliği'nden alınan 10.04.2018 tarihli yazıda; 27-29 Kasım 2018 tarihleri arasında İsrail/Tel Aviv'de düzenlenecek olan "35. ISRAFOOD Uluslararası Gıda, İçecek ve İkramcılık Ticari Fuarı” Türkiye milli katılım organizasyonunun, bu yıl ikinci kez AKİB organizasyonunda gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

ISRAFOOD 2018 Fuarı'na AKİB organizasyonu altında katılacak firmalar için; yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, stand genel ve günlük temizlik hizmeti, firma kayıt bedeli, web'e ve kataloğa giriş bedeli, fuar alanında verilecek diğer hizmetleri (internet bağlantısı, ikram (çay-kahve-kurabiye) hizmetleri, katılımcı broşürü, stand genel ve günlük temizlik hizmeti v.b.) içeren katılım bedelinin 585 $/m2 olduğu; nakliye hizmeti (Ürünlerin tek yön nakliyesi) dahil katılım bedelinin ise 650 $/m2 olduğu (ücretlerin tahmini olduğu ve milli katılım onayından sonra kesin ücretin bildirileceği) belirtilmektedir.

Fuar konusunun: Süt ve süt ürünleri, Et ve et ürünleri, Balık ve deniz ürünleri, Sebze, meyve ve kuru meyveler, Bakliyatlar; Makarna, Pirinç, Yağlar, Hayvansal Yağlar, Şeker, Çay, Kahve vb. Dondurulmuş Gıdalar, Konserve Gıdalar, Unlu mamuller, bisküviler, ekmekler, Şekerler ve çikolatalar, Sağlıklı ve Organik ürünler, Krakerler, dondurmalar, Alkollü ve Alkolsüz içecekler, Yiyecek ve İçecek malzemeleri şeklinde olduğu ifade edilmektedir.

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın milli katılımı onaylaması durumunda 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ'i uyarınca ödenen katılım bedelinin desteklendiği belirtilmektedir.

İlgili fuara katılmak isteyen üyelerimizin, aşağıda yer alan yer alan Online Başvuru Formu'nu doldurarak, en geç 04 Mayıs 2018 günü mesai bitimine kadar AKİB Genel Sekreterliğine (E-posta: aybukedokudur@akib.org.tr) göndermeleri gerektiği bildirilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

Online Başvuru Formu: https://goo.gl/forms/ic46o4HRAcK3AuOo1

İlgili Kişi: AKİB Genel Sekreterliği, Aybüke DOKUDUR (1134)