Türkçe

Katar 1. Uluslararası Ürün Fuarı

Sirküler Tarih/No: 06.8.2018/476

Sayı

: 5022-05063

İstanbul,03.08.2018

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

T.C. Doha Ticaret Müşavirliği'nden T.C. Ticaret Bakanlığı'na iletilen bir yazıya atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan 31.07.2018 tarihli yazıda; 10 ülkenin katılımıyla 8-11 Nisan 2018 tarihlerinde Doha/KATAR'da düzenlenmesi planlanan, ancak daha sonra Eylül ayına ertelenen "Katar 1. Uluslararası Ürün Fuarı”na ilişkin olarak International Fairs and Promotions (IFP) adlı Katar firması tarafından anılan Müşavirliğe iletilen e-posta mesajında söz konusu fuarın organizasyonu için Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanlığınca yetkilendirildiğini bildirdiği ve bu durumun Müşavirliklerince de adı geçen Bakanlık nezdinde teyit edildiği belirtilmektedir.

Söz konusu fuarın 08-10 Ekim 2018 tarihleri arasında International Product Exhibition (IPEC) 2018 adıyla Doha Exhibition & Convention Center'da gerçekleştirileceği, fuara Azerbaycan, Cezayir, Fas, İran, Katar, Kuveyt, Pakistan, Tacikistan, Tunus, Türkiye ve Umman'ın katılım sağlayacağı ve katılım teyidi için belirlenen son tarihin 20 Eylül 2018 olduğu ifade edilmekte olup, IFP firması tarafından bahse konu fuar kapsamında her ülkeye ücretsiz olarak 400 metrekare alan tahsis edileceği, bu alanın 250 metrekaresinin 12 metrekarelik alanlar halinde 20 firma katılımı için ayrıldığı, geri kalan 150 metrekare alanın ise toplantı ve görüşmeler için kullanılacağı, ekteki taslak stant tasarımında yer alan stantların ve mobilyaların da kurulum dahil ücretsiz sağlanacağı ve ülkelerin özel dizayn taleplerinin olması halinde Circle Qatar firması tarafından ücrete tabi olarak hizmet verileceği bilgisinin edinildiği bildirilmektedir.

Ülkemiz milli katılım organizasyonu Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından düzenlenecek olan söz konusu fuarın 2 ve 3 boyutlu taslak yerleşim planları, taslak ülke pavilyonu tasarımı ve taslak stant tasarımı ile fuara ilişkin iletişim bilgileri iletilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi


EK: Fuara İlişkin İletişim Bilgileri, 2 Boyutlu Yerleşim Planı, 3 Boyutlu Yerleşim Planı, Taslak Stant Tasarımı, Taslak Ülke Pavilyonu Tasarımı (11 sayfa)

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
KatarFuari_1.8.2018.pdf 2.432,07 KB İndir