Türkçe

Kırgız Tarımsal Sanayi Yatırım Forumu-2012

Sirküler Tarih/No: 15.08.2012/745

Sayı

: ARGUYG1/9128

İstanbul,15.08.2012

 

İSTANBUL YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

T.C. Bişkek Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği'nden Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne hitaben gönderilen bir yazıya atfen Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nden alınan bir yazıda;

Kırgız Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre, 13-14 Eylül 2012 tarihleri arasında Bişkek'te Kırgız Tarımsal Sanayi Yatırım Forumu-2012'nin düzenleneceği bildirilmektedir.

Anılan forumun amacı, potansiyel yatırımcılar ile Kırgız gıda ve işleme sanayi sektörü temsilcileri, özellikle süt, et, meyve ve sebze işleme, un ve unlu mamulleri, tarım ve organik tarım ürünleri üretimi ve işlemesi sektör temsilcileri arasında işbirliği bağlarının kurulmasına destek olmaktır.

Forum ile eş zamanlı olarak Bişkek'te "AgroProdEkspo 2012” gıda ve tarım ürünleri uluslar arası fuarı düzenlenecektir. Forumun ilk gününde Kırgızistan'da yatırım olanakları ve iş yapma hakkında tanıtım sunumlarından sonra, potansiyel yatırımcıların, yerel tarım ve işlenmiş tarım ürünlerini tanıması ve üreticiler hakkında daha geniş bilgi almasının sağlanması için söz konusu fuar ziyareti planlanmıştır. Forumun ikinci günü, sektör olarak potansiyel partnerlerin işbirliği konusunda ikili iş görüşmeleri düzenlenecektir.

Uçak bileti hariç yabancı yatırımcıların Kırgızistan'da konaklama harcamaları Forum organizatörleri tarafından karşılanacaktır.

Foruma ilişkin detaylı bilgi ve Tarım Bakanlığı tarafından hazırlanan hazır projeler http://www.agroprod.kg/ , http://www.apsp.kg/ web sitelerinde İngilizce olarak yer almaktadır.

Bu çerçevede, Müşavirliklerine iletilmesini teminen bahse konu forum ve fuara katılıma ilgi duyan üyelerimizin katılım teyitlerinin en geç 23 Ağustos 2012 Perşembe günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize bildirilmesi hususunda gereği rica olunur.

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Ağaç-Su Ürünleri-Yaş Meyve Birlikleri Koordinasyon Şubesi