Türkçe

Malezya, Japonya ve Kırgızistan Pazarında Karşılaşılan Sorunlar

Sirküler Tarih/No: 09.01.2019/15

Sayı

: 46-00205

İstanbul,09.01.2019

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

T.C. Ticaret Bakanlığı'nın yazılarına atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan yazıda; 2019 yılı Ocak ayı ilk yarısında Malezya, Japonya ve Kırgızistan'dan ülkemize Bakan düzeyinde ziyaretler gerçekleştirilmesi ve Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar PEKCAN ile temaslar gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Bu kapsamda, söz konusu toplantılara ilişkin Bakanlığımızın çalışmalarında kullanılmak üzere; ülkemiz ile Malezya, Japonya ve Kırgızistan arasındaki ticari ilişkilere yönelik ihracatçılarımızın söz konusu pazarlarda karşılaştığı sorunlar, Türkiye ile Malezya, Japonya ve Kırgızistan arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla neler yapılabileceği hususuna ilişkin öneriler ve gerçekleştirilecek toplantılar esnasında gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların bildirilmesi hususu ifade edilmektedir.

Bu çerçevede; TİM'e iletilmesini teminen yukarıda değinilen hususların ekli form vasıtasıyla en geç 10 Ocak 2019 Perşembe günü saat 13:00'a kadar Genel Sekreterliğimizin egitim@iib.org.tr adresine bildirilmesi hususu bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

 

EK: Form (1 sayfa)

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Form_Malezya-Japonya-Kirgizistan_9.1.2019.doc 34,50 KB İndir