Türkçe

New York Türkiye Ticaret Merkezi

Sirküler Tarih/No: 24.08.2016/726

Sayı

: UYG1/7557

İstanbul,23.08.2016

 

İSTANBUL MOBİLYA KAĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

NEW YORK TÜRK TİCARET MERKEZİ İÇİN BAŞVURULARINIZI BEKLİYORUZ

TTM GİDERLERİNİN YÜZDE 75'İ DEVLET TARAFINDAN KARŞILANIYOR

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından, ABD/New York Manhattan bölgesinde 10 East 34th St. adresinde yer alan binanın 3- 4 - 7 -8 - 9. Katlarında toplam 1.550 m2'lik alan Türk Ticaret Merkezi olarak kiralanmıştır.

Bu Merkez'in bir bölümü İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğince, üye firmalarımızca showroom ve ürün sergileme / tanıtım, ofis amaçlı olarak kullanılmak üzere "Mobilya”, "Kağıt” ve "Ağaç Mamulleri” sektörleri için ayrılmıştır.

Metrekare fiyatı, genel giderler, alan paylaşımında oluşacak atıl alanların maliyeti ile elektrik, su ve diğer giderler hariç, Devlet desteği sonrası yaklaşık 35,92 USD / m2 / ay olarak öngörülmekte olup nihai rakam yerleşim sonrası belirlenecektir.

Kira, personel ve tanıtım giderlerinin % 75 Devlet desteği kapsamında karşılanacak olup, ABD pazarında tanıtımın yapılması, bölgedeki bilinirliğimizin arttırılması adına büyük fayda sağlayacağı mütalaa edilmektedir.

New York Türk Ticaret Merkezi'nde birliğimize ayrılan alan sınırlı olduğundan, başvurular değerlendirme sonrası belirlenecek olup, söz konusu ofis-mağaza ya da showroom amaçlı ile ilgilenen üyelerimizin ivedilikle, ekte bir örneği sunulan başvuru formunu 26 Ağustos 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar agac@iib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Bilgileri rica olunur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Mobilya-Yaş Meyve Birlikleri Koordinasyon Şubesi

Ayrıntılı Bilgi için İrtibat:
Gizem ÖZEN, 0212 454 05 47, agac@iib.org.tr

EK: ABD New York Türk Ticaret Merkezi Katılımcı Başvuru Formu (1 sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
NewYorkTTMKatilimciBasvuruFormu.doc 35,50 KB İndir