Türkçe

Qatar International Boat Show

Sirküler Tarih/No: 06.11.2017/842

Sayı

: 9298

İstanbul,02.11.2017

 

GEMİ VE YAT İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

T.C. Doha Ticaret Müşavirliği'nden alınan yazıda, Al Manai Plus Event firması Boat Show Direktörü Fadi Alyousufi'nin Müşavirliklerine yapmış olduğu ziyarette 28 Kasım - 2 Aralık 2017 tarihleri arasında Katar'ın Başkenti Doha'da 5. Kez düzenlenecek olan Qatar International Boat Show'un Türk firmalarına duyurulması hususunun görüşüldüğü ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, bahse konu fuarın geçen yıl düzenlenen dördüncüsüne 50'den fazla katılımcının 35 yat sergilediği ve fuarı 5.344 kişinin ziyaret ettiği ifade edilmekte olup fuar yetkilisi ile yapılan görüşmelerde Katar ve komşuları arasında yaşanan sorunlar sebebiyle fuara en büyük katılımı gerçekleştiren Birleşik Arap Emirlikleri menşeili üreticilerin fuara katılmayacağı ve bu durumun Türk yat üreticileri için önemli bir fırsat oluşturacağı ifade edilmektedir.

Öte yandan, fuara kısa bir süre kalmış olması sebebiyle Türk firmalarının fuara katılım sağlamaları durumunda konaklama ve ulaşım giderlerinin organizatör firma tarafından karşılanmasının mümkün olabileceği bilgisi verilmekte olup fuar yetkililerinin katılmayı düşünen Türk firmaları ile ülkemize ziyarette de bulunabilecekleri ifade edilmektedir.

Fuar ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı tanıtım metni ve fuar yetkililerinin iletişim bilgileri ekli haliyle bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

 

EK:
- Fuar Kataloğu (9 Sayfa)
- Fuar Yetkilisi İletişim Bilgileri (1 Sayfa)

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
QatarFuari_Iletisim_6.11.2017.pdf 100,74 KB İndir
QatarFuari_Katalog_6.11.2017.pdf 12.229,69 KB İndir