Türkçe

Rusya Ticaret Heyeti

Sirküler Tarih/No: 15.04.2013/321

Sayı

: ARGUYG1/4186

İstanbul,15.04.2013

 

İSTANBUL YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILAR BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Akdeniz İhracatçı Birliklerin'den alınan yazıda T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 5-8 Haziran 2013 tarihleri arasında Rusya/St. Petersburg "Yaş Meyve Sebze” ürünlerini kapsayan Sektörel Ticaret Heyeti Programı organize edileceği belirtilmektedir.

Alınan yazıda özetle:

"Rusya/St. Petersburg'a yönelik Yaş Meyve Sebze Sektörel Ticaret Heyeti Programı firma katılım payı; 2200 Euro/Tek kişilik odada kişi başı ve 2000 Euro/Aynı firmadan iki kişi katılması durumunda 2. kişi ücreti şeklinde olacaktır.

Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu'nun 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ kapsamında sektörel ticaret heyeti programlarına ilişkin ulaşım ve konaklama giderlerinin %50'si desteklenmektedir. (şirket başına en fazla 2 kişiye ait ekonomi sınıfı uçak biletinin %50'si ve yine şirket başına günlük 300 ABD Dolarını geçmemek kaydıyla konaklama (oda+kahvaltı) giderlerinin %50'si desteklenir.)

Katılım payına; İstanbul - St. Petersburg - İstanbul uçak bileti, 5 yıldızlı Otel'de 3 gece konaklama (oda+kahvaltı), öğle ve akşam yemekleri, alan vergisi, yerel firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, St. Petersburg havaalanı-otel-havaalanı transferleri ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariçtir. Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış pul bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.

Söz konusu heyete katılmak isteyen ihracatçı ve iş adamlarımızın Akdeniz İhracatçı Birlikleri Vakıfbank Bankası Mersin Şubesi (052) IBAN Euro TR 54 0001 5001 5804 8000 3978 51 hesabına açıklama kısmına "Rusya/St. Petersburg Yaş Meyve Sebze Sektörel Ticaret Heyeti” yazdırarak 2200 Euro tutarındaki katılım ücretini yatırmaları, dekontla birlikte Ek-C-3'de yer alan; Başvuru Dilekçesi ile Ek-2'de yer alan Katılımcı Şirket Bilgi Formunu, ilgili sektörel ticaret heyetine katılacak kişilerin şirket çalışanı olması halinde heyetin yapıldığı aya ait SGK bildirgesini (e-bildirge asıl olarak kabul edilir) en geç 25 Nisan 2013 Perşembe günü mesai bitimine kadar Akdeniz İhracatçı Birliklerinin (324) 325 41 42 numaralı faksına veya idildilanogut@akib.org.tr adresli elektronik posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Başvuru sonrası katılımdan vazgeçilmesi halinde katılım payının belirli bir kısmı geri ödenemeyecektir (otel/ulaşım vb. ön ödemelerden doğan).”

denilmektedir.

Bilgilerinize sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Ağaç-Su Ürünleri-Yaş Meyve Birlikleri Koordinasyon Şubesi

Ek 1 : Program
Ek C-3 : Başvuru Dilekçesi
Ek 2 : Katılımcı Şirket Bilgi Formu