Türkçe

TMO Görüş ve Öneri Duyurusu

Sirküler Tarih/No: 06.02.2015/91

Sayı

: ARGUYG3/1125

İstanbul,06.02.2015

 

İSTANBUL HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

TMO'dan alınan bir yazıda;

"Bilindiği üzere, 1938 yılında kurulmuş olan T.C. Toprak Mahsülleri Ofisi'nin temel görevi; başta hububat olmak üzere Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen diğer tarımsal ürünlerin piyasasını düzenlemektir. Ana statüsü gereği, bu amaçla yürütülen çalışmalarda, ürün piyasasına ilişkin tüm tarafların ortak bir paydada buluşturularak ülke menfaatlerinin korunması esas alınmaktadır.

Bu kapsamda sektör temsilcilerinden aylık olarak alınan görüşlere ilave olarak Kuruluşun internet sayfasında "Sektör Görüşleri” adı altında, ilgili sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerinin alınmasına yönelik bir panel oluşturulmuştur.

Sektörünüzle ilgili olarak hububata ilişkin iç ve dış piyasa, TMO uygulamaları ve diğer konulardaki tespit, görüş ve önerileriniz 13/02/2015 tarihine kadar cagatay.maras@tmo.gov.tr ve zubeyde.kiziltepe@tmo.gov.tr mail adreslerine yazılı olarak veya http://www.tmo.gov.tr/ adresinde giriş sayfasında bulunan "Sektör Görüş ve Önerileri” panelinden de giriş yapmak suretiyle ilgili kuruluşa bildirilebilecektir.”

hususu bildirilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Hububat Birliği Koordinasyon Şubesi