Türkçe

Tokyo Türk Ticaret Merkezi

Sirküler Tarih/No: 04.01.2018/10

Sayı

: 50

İstanbul,04.01.2018


İSTANBUL FINDIK VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL SU ÜRÜNLERİ VE HAYVANSAL MAMULLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
İSTANBUL YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

TOKYO TÜRK TİCARET MERKEZİ İÇİN BAŞVURULARINIZI BEKLİYORUZ

Sayın Üyemiz, Değerli İhracatçımız,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin öncülüğünde ve koordinasyonunda diğer İşbirliği Kurum ve Kuruluşlarının katılımıyla kurulan Türkiye Ticaret Merkezlerinin bir yenisinin, İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği işbirliği ile Tokyo/Japonya'da kurulması planlanmaktadır.

Türkiye Ticaret Merkezleri, İşbirliği Kuruluşlarının üyelerinden gelen talepler doğrultusunda mağaza/ofis/depo/showroom birimlerini bulunduran, içerisinde yer alan firmalara hukuki, mali ve danışmanlık hizmetlerinin sunulduğu ticaret merkezlerdir.

Kurulacak merkezimizde yer alacak mağaza/ofis/depo/showroom birimlerinin, "Su Ürünleri”, ”Kanatlı Ürünleri”, "Yaş Meyve”, ”Hububat” ve "Şekerleme” sektörlerimizin kullanımına sunulması planlanmaktadır.

Proje kapsamında, Türkiye Ticaret Merkezleri'nin kira, istihdam, dekorasyon/kurulum ve tanıtım harcamaları desteklenmektedir. Destek oranı, Ekonomi Bakanlığımızca belirlenen Hedef ve Öncelikli ülkelerde %75, diğer ülkelerde %60 oranında gerçekleşmekte olup; Japonya, Ekonomi Bakanlığımızca, 2012 yılından itibaren her yıl hedef ülke olarak belirlenmektedir. Bu bağlamda; metrekare başına ödenecek kira bedeli ile personel ve tanıtım giderlerinizin %75'i devlet tarafından karşılanacaktır.

Tokyo Türk Ticaret Merkezi Projesi'ne ilişkin çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi amacıyla, kiralanacak alanın büyüklüğünü saptamak üzere, Tokyo'da mağaza/ofis/depo/showroom açmak isteyen üye firmalarımızın ekte bir örneği sunulan başvuru formunu doldurarak 15 Ocak 2018 Pazartesi günü mesai saatleri bitimine kadar suurunleri@iib.org.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Bilgileri önemle rica olunur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Gemi-Su Ürünleri Birlikleri Koordinasyon Şubesi

 

Bilgi için irtibat:
Su Ürünleri Sektör Şubesi
Neriman VAROL
Tel: 0212 454 057 78
Faks: 0212 454 05 01 - 02
E-Mail: suurunleri@iib.org.tr

EK: Başvuru Formu (1 sayfa)

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
TOKYO_EKB-KULLANICISIRKETTALEPFORMU_8.1.2018.DOC 26,50 KB İndir