Türkçe

Türkiye - Afganistan İş Konseyi Kabil Ziyareti Ve Resmi Temaslar Programı

Sirküler Tarih/No: 05.04.2018/251

Sayı

:EGT/2547

İstanbul,05.04.2018

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan 03.04.2018 tarihli bir yazıda;

Türkiye - Afganistan İş Konseyi organizasyonunda 15 - 16 Nisan 2018 tarihlerinde Kabil'e özel sektör heyet ziyareti düzenleneceği bildirilmektedir.

Söz konusu ziyaret programı çerçevesinde Afganistan Kentsel Kalkınma Bakanlığı, Su ve Enerji Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Yatırım Ajansı, Ticaret ve Sanayi Odası gibi yerel kurum ve kuruluşlarla görüşmeler gerçekleştirileceği; ayrıca, heyetin Afganistan Cumhurbaşkanı Sayın Eşref Gani tarafından kabul edileceği ifade edilmektedir.

Bu bağlamda, anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, 10 Nisan 2018 Salı günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/644/10694 bağlantısındaki katılım formunu eksiksiz olarak doldurmaları; ayrıca, İstanbul-Kabil-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri, Kabil'de 2 gece konaklama, 2 gün boyunca öğle ve akşam yemekleri, şehir içi transferler, tercüme, rehber hizmetleri vb. organizasyonel giderlerin dahil olduğu katılım bedeli avans tutarını kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmaları gerektiği belirtilmektedir.

Diğer taraftan, Afganistan'ın T.C. vatandaşlarına vize uyguladığı; vizelerin sorunsuz bir şekilde alınabilmesi için katılım formunu dolduran ve ziyaret bedelini yatıran katılımcıların bilgilerinin Ankara ve İstanbul'daki Afganistan konsolosluk bölümlerine iletileceği ve vize başvurularının münferit yapılacağı bildirilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

Ek: Taslak Program (1 sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
taslak program afganistan.pdf 182,83 KB İndir