Türkçe

Türkiye - Özbekistan İş Forumu

Sirküler Tarih/No:24.06.2021/426

Sayı

:246-1048

İstanbul,23.06.221

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'ndan alınan bir yazıda; Türkiye-Özbekistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay'ın KEK 6. Dönem Toplantısı vesilesiyle yapacağı Özbekistan ziyareti kapsamında, 28 Haziran 2021, Pazartesi günü Taşkent'te Türkiye-Özbekistan İş Forumunun düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız ve Özbekistan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı-Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Sayın Sardor Umurzakov'un teşrifleri ile gerçekleştirilecek İş Forumuna katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 25 Haziran 2021, saat 12:00'ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1284/17152 internet bağlantısından kayıt oluşturmaları gerektiği; başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılmasının önem arz ettiği ifade edilmektedir.

Uçak biletleri, konaklama ve Taşkent'te şehir içi ulaşımın katılımcılar tarafından temin edileceği; toplantının gerçekleştirileceği yer bilgisi ve programın katılımcılarımıza bilahare iletileceği belirtilmektedir.

Özbekistan'ın Türk vatandaşlarına vize uygulamadığı; ülkeye seyahatlerde uçuştan en fazla 72 saat önce düzenlenmiş negatif sonuçlu PCR testi ibraz edilmesinin zorunlu olduğu, test raporunun İngilizce veya Rusça düzenlenmiş olması gerektiği bildirilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

Detaylı bilgi için:DEİK, Elnur Osmanov, Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü
E-posta: eosmanov@deik.org.tr
Tel.: +90 530 796 06 47