Türkçe

Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu

Sirküler Tarih/No:08.10.2021/650

Sayı

:609-2419

İstanbul, 07.10.2021

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'ndan alınan bir yazıda özetle; T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde ve Afrika Birliği Komisyonu iş birliğinde; DEİK organizasyonunda, 21-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde ‘Derinleşen Türkiye-Afrika Ortaklığı: Ticaret, Yatırım, Teknoloji ve Lojistik” temasıyla, "Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu"nun gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı & Afrika Birliği Dönem Başkanı Sayın Felix Antoine Tshisekedi Tshilombo'nun teşrifleriyle düzenlenecek Forumda, tüm Afrika ülkelerinden bakanlar, kurum ve kuruluş başkanları, Afrika Birliği ve Afrika Kalkınma Bankası'nın üst düzey yetkilileri, Afrika bölgesel ekonomik topluluklarının genel sekreterleri, ticaret ve sanayi odaları başkanları, uzman konuşmacılar ve panelistlerin ile Türk ve Afrikalı 1.500 iş insanının yer almasının öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgi, taslak program ve online kayıt formuna http://turkeyafricaforum.org/ adresinden ulaşılabildiği hususu bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

İletişim Bilgileri:
DEİK, E-posta: africa@deik.org.tr
Tel: 0212 339 50 70 / 32 / 28 / 46 / 72