Türkçe

Türkiye-Almanya II. Dönem JETCO Toplantısı

Sirküler Tarih/No:12.03.2021/202

Sayı

:326-01036

İstanbul,12.03.2021

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Ticaret Bakanlığı'nın bir yazısına atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nden alınan yazıda; Ortak Ekonomi ve Ticaret Komitesi (JETCO) toplantılarının; iki ülke arasındaki mevcut ikili ekonomik, ticari ve yatırım ilişkilerinin ele alındığı, bu alanlarda ikili ülke ilişkilerinin ileri bir seviyeye taşınması adına görüş alışverişinde bulunulduğu, yeni işbirliği alanlarının tartışıldığı ve iki ülke resmi Makamlarının yanı sıra özel sektör temsilcilerinin de iş forumu ve yuvarlak masa toplantılarına katılım sağlayarak katkı sunduğu bir mecra niteliğinde olduğu ifade edilmektedir.

Bu kapsamda, Türkiye-Almanya II. Dönem JETCO Toplantısının 21 Nisan 2021 Çarşamba günü çevrimiçi platformda gerçekleştirileceği ve bu kapsamda ayrıca bir iş forumunun düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Bu çerçevede; ilgili toplantıda kullanılmak üzere TİM'e iletilmesini teminen üyelerimizin bahse konu ülke pazarında karşılaştığı sorunlar ile anılan görüşme sırasında gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların ekli form vasıtasıyla en geç 16 Mart 2021 Salı günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimizin egitim@iib.org.tr e-posta adresine iletilmesi hususu bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

EK: Sorun Bildirim Formu (1 sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Sorun Bildirim Formu_Almanya.docx 14,17 KB İndir