Türkçe

Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan VI. İş Forumu

Sirküler Tarih/No:02.12.2021/775

Sayı

:874-3439

İstanbul,02.12.2021

 

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)'ndan alınan bir e-postada; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda 2012 yılından itibaren Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan'ın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumunun (TAG İF) altıncısının 14 Aralık 2021 tarihinde Bakü'de yapılmasının planlandığı bildirilmektedir.

Söz konusu İş Forumuna T.C. Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş, Gürcistan Cumhuriyeti Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Sayın Natela Turnava, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Sayın Mikayil Cabbarov'un yanı sıra üç ülkenin iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve iş insanlarının katılacağı ifade edilmektedir.

Girişimcilerimize önemli iş fırsatları sunan Azerbaycan ve Gürcistan'da pazar payımızın arttırılması ve adı geçen ülkelere yönelik yeni iş birliği imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek İş Forumu kapsamında üç ülke girişimcileri arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü; taslak programı ekte yer alan söz konusu etkinlik ile ilgili olarak üç ülkeden katılımcı heyet listeleri ve programa ilişkin güncellemelerin, katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare iletileceği belirtilmektedir.

Bahsi geçen etkinliğe katılmak isteyen firma temsilcilerinin en geç 8 Aralık 2021, Çarşamba günü mesai bitimine kadar bağlantı üzerinden online kayıt yapması gerektiği bildirilmektedir.

Ayrıca, etkinlik çerçevesinde üç ülkeden firma ve kuruluşlar arasında iş birliği anlaşmalarının imza töreninin planlandığı; karşı taraftan muhatapları ile mutabık kalarak imza töreninde yer almak isteyen firma temsilcilerinin DEİK/ Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Bölge Direktörlüğü (Lenura Özsaraç, tel: 90212 3395059, e-posta: lozsarac@deik.org.tr) ile iletişime geçmelerinin önem arz ettiği belirtilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

Katılım Koşulları:

-Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

-Uçak biletleri, konaklama ve Bakü'de şehir içi ulaşım katılımcılar tarafından münferiden temin edilecek olup, toplantının gerçekleştirileceği yer ve program bilgisi kayıt formunu doldurmuş olan katılımcılarımıza bilahare iletilecektir.

-Azerbaycan'a seyahat için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmemekte olup, T.C. nüfus cüzdanı ile giriş çıkış yapmak mümkündür.

-Azerbaycan'a girişte tüm yolcuların, uçuştan en geç 72 saat öncesinde sağlık kuruluşlarınca verilmiş olan kare kodlu PCR testi İngilizce sonucunu ve ayrıca, çift doz aşı uygulamasını belgeleyen Covid pasaportunu ibraz etmeleri talep edilmektedir.

 

Ek: Taslak Program (1 sayfa)

 

 

 

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
program.pdf 246,88 KB İndir