Türkçe

Türkiye-Bangladeş CEO Yuvarlak Masa Toplantısı Ve İkili İş Görüşmeleri

Sirküler Tarih/No: 05.04.2018/249

Sayı

:EGT/2543

İstanbul,05.04.2018

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan 04.04.2018 tarihli bir yazıda;

Türkiye-Bangladeş 5.Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı kapsamında, DEİK/Türkiye-Bangladeş İş Konseyi ev sahipliğinde, Bangladeş Ticaret Bakanı Sn. Tofail Ahmed ve beraberindeki heyetin katılımlarıyla 13 Nisan 2018 Cuma günü Wyndham Grand Hotel Levent'te "Türkiye-Bangladeş CEO Yuvarlak Masa Toplantısı ve İkili İş Görüşmeleri'' düzenleneceği bildirilmektedir.

Tekstil, hazır giyim, altyapı ve müteahhitlik, enerji, yenilenebilir enerji, altyapı geliştirme, tarım ve gıda, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmalardan oluşan söz konusu heyetin anılan etkinlik kapsamında Türk firmalarıyla ikili görüşmeler gerçekleştireceği, bahse konu görüşmelere, Bangladeş ve Türkiye'de yeni yatırım ve iş birliği fırsatları yaratma potansiyeli bakımından, ilgili sektörlerde faaliyetlerini sürdüren firmaların katılımlarında fayda görüldüğü ifade edilmektedir.

Bu çerçevede; söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin 11 Nisan 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar DEİK (Tülin Avcı Tel: 0212 339 50 37; E-mail: tavci@deik.org.tr ) ile iletişime geçmeleri gerektiği belirtilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

Önemli Not: Toplantı dili İngilizcedir.

Ek 1: Delegasyon Listesi (2 sayfa)
Ek 2: Taslak Program (1 sayfa)

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
delegasyon listesi deik.pdf 517,78 KB İndir
taslak program deik banglades.pdf 185,68 KB İndir