Türkçe

Türkiye-Malta İş Konseyi Toplantısı

Sirküler Tarih/No: 16.01.2019/30

Sayı

: 97-00345

İstanbul,16.01.2019

 

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan bir yazıda; Malta Cumhurbaşkanı Sn. Marie Louise Coleiro Preca'nın ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyareti vesilesiyle DEİK/Türkiye-Malta İş Konseyi tarafından, Malta Ticaret Odası'nın iş birliği ile 23 Ocak 2019 Çarşamba günü İstanbul'da saat 12:00'de "Türkiye-Malta İş Konseyi Toplantısı” gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizce aşağıda yer alan kayıt formunun 18 Ocak 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar doldurulması gerektiği ifade edilmektedir.

Bilgilerine sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

 

Kayıt formu: https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/842/12187

Bilgi:
Malta Cumhurbaşkanı Sayın Marie Louise Coleiro Preca ve Malta Turizm Bakanı Sayın Konrad Mizzi'nin onurlandırmasıyla gerçekleşecek söz konusu toplantıya, çeşitli sektörlerden Malta firmalarının katılımı beklenmekte olup, bu firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirilmesi imkânı olacaktır.

Şu anda toplam 1.3 milyar dolarlık Türk yatırımının olduğu Malta'da denizcilik, turizm, eğitim, havacılık, lojistik, sağlık hizmetleri, inşaat ve yapı malzemeleri, altyapı, bilişim ve iletişim teknolojileri ve yaşam bilimleri alanlarında yatırım ve iş birliği fırsatları bulunmaktadır.

Turizm, eğitim, inşaat, lojistik ve yapı malzemeleri gibi sektörlerden Malta firmalarının katılacağı İş Konseyi toplantısının programı ve etkinliğin gerçekleşeceği mekân bilgisi bilahare iletilecektir.

Detaylı bilgi için irtibat kişisi: DEİK, Başak Doyum, DEİK Avrupa İş Konseyleri Koordinatörü, bdoyum@deik.org.tr, 0212 339 50 90