Türkçe

Woolworths Özel Nitelikli Alım Heyeti Programı

Sirküler Tarih/No: 06.01.2015/2

Sayı

: ARGUYG3/44

İstanbul,06.01.2015

SÜRELİ

İSTANBUL HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
ÜYELERİNE SİRKÜLER

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) Birliğimize iletilen bir yazıda özetle; yıllık 60 milyar Avustralya Doları cirosuyla Avustralya ve Yeni Zelanda'da 1200 mağazada faaliyet gösteren Woolworths LTD. yetkililerinin 2-6 Şubat 2015 tarihleri arasında ekli program çerçevesinde ülkemize gelerek kendi markaları altında üretim yapabilecek cirosu 20 milyon ABD Doları üzerindeki tedarikçiler ile temas kurma amacında olduğu ifade edilmektedir.

Anılan yazıda devamla, çikolata, şekerleme, bisküvi, fındık başta olmak üzere ilgili diğer sektör firmalarının kendi markaları ile üretim yapabilecek tedarikçiler ile aşağıda linki bulunan formun (Ek-1) 7 Ocak 2015 tarihine kadar doldurulması şartı ile görüşmeler yapacakları vurgulanmakta olup Ek-3'de belirtilen program kapsamında 6 Şubat 2015 Cuma günü Dış Ticaret Kompleksi'nde ilgili sektörde bulunan Türk firmaları ile yabancı firma yetkililerinin birebir görüşme imkanı bulacakları bildirilmektedir.

Konuya ilişkin olarak TİM personelleri ile yapılan görüşmelerde, firma için (1) yıllık 20 milyon dolar ciro ile (2) yukarıda bahsi geçen ve aşağıda linki sunulan formun (ek-1) 7 Ocak 2015 tarihine kadar online olarak doldurulması koşullarının görüşme yapılabilmesi için zaruri olduğu, bu koşulları sağlamayan firmalarla kesinlikle görüşülmeyeceği bilgisi alınmıştır.

Bu bağlamda, anılan koşulları sağlayan çikolata, şekerleme, bisküvi üreticisi firmalarının ek-1'de ve ek-4'te yer alan online başvuru formlarının ikisini birden en geç 7 Ocak 2015 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Bilginize sunulur.

İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Hububat-Fındık-Kuru Meyve Birlikleri Koordinasyon Şubesi

 

Ek:
1 -
Woolworths Global Sourcing (WQS) Supplier Profile Form:
2 - Woolworths Quality Assurance (WQA) :
3 - Seyahat Programı (1 sayfa)
4 - İİB Online Başvuru Formu