Türkçe

Avustralya'daki ilk Organizasyonu KUMİB Gerçekleştiriyor

Fine Food Australia 2016 Fuarı'nın milli katılım organizasyonu Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonunda İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KUMİB) tarafından gerçekleştiriliyor. Melburn şehrinde 12-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Fuar aynı zamanda Türkiye'nin Avustralya'daki ilk milli katılım organizasyonu olması hasebiyle ayrı bir önem taşıyor.

 

"Turkey: Discover The Potential” Konseptiyle Ürünlerimizi Sergileyeceğiz

KUMİB Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Çakıcı, "ülkemize en uzak konumda bulunan Avustralya'da bu türden bir organizasyonun ilkinin gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. "Türkiye Markası” konsepti çerçevesinde ülkemiz gıda ürünlerini muhataplarımızla buluşturuyoruz” dedi.

Avustralya Bölgesini İhracatçılarımız için Ciddi Alternatif Olarak Değerlendireceğiz

Çakıcı, küreselleşen dünyamızda ekonomide ağırlık merkezinin doğuya kaydığına dikkat çekerek "Okyanusya ve Güneydoğu Asya yükselen bir pazar olarak öne çıkıyor, Avustralya ve çevresini alternatif pazar arayan gıda ihracatçıları için ihmal edilmeyecek kadar önemli bir seçenek olarak görüyoruz. Yalnızca Avustralya pazarını değil civarda bulunan Yeni Zelanda, Endonezya, Malezya, Singapur, Filipinler başta olmak üzere bölgedeki tüm ülkeleri hedefliyoruz” diye konuştu.


İhracatçılarımızın Ağırlığını Her Yıl Giderek Artıracağız

Hâlihazırda mili katılım organizasyonumuzda 10 katılımcı yer alıyor. İhracatın önemli organizasyonlarından olan Tanıtım Gruplarının yanı sıra gıda sektöründe önemli firmalar aramızda bulunuyor. Türk firmalarının teveccühü için teşekkür eden Çakıcı, "Kurban Bayramına denk gelmesine rağmen kiraladığımız alanın tamamı tükendi. Yoğun ilgi dolayısıyla bu yıl katılım talebine olumlu yanıt veremediğimiz tüm firmaların da aramıza katılmasıyla, her yıl giderek güçlenen bir organizasyon gerçekleştirmeyi ve ihracatçılarımızın Avustralya ve civarındaki ağırlığını artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Türkiye Milli Katılımında Yer Alan Katılımcılar

  1. Aydın Kuruyemiş San. Tic. A.Ş.
  2. Çay-Kur
  3. Elvan Gıda San. Ve Tic. A.Ş.
  4. Fındık Tanıtım Grubu
  5. Güzelcan Gıda Tarım Ürn. İnş. Tur. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
  6. Kırlıoğlu Tarımsal Ürünler Gıda İnş. San. Tic. A.Ş.
  7. Kuru Meyve Tanıtım Grubu
  8. Makarna, Bulgur, Bakliyat Ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu
  9. Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu
  10. Türkel Tarım Urun Gıda San. İmal. İhr. Tic. Ltd. Şti.

İlgili Resimler