Türkçe

BENİN CUMHURİYETİ KANATLI ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ YERİNDE PAZAR ARAŞTIRMASI

 

Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu koordinatörlüğünde, Kanatlı Ürünleri Sektörü Hedef Ülke Yerinde Pazar Araştırmaları kapsamında 23 - 30 Temmuz 2012 tarihlerinde Benin'in Cotonou ve Porto Novo şehirlerinde BENİN CUMHURİYETİ KANATLI ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ YERİNDE PAZAR ARAŞTIRMASI VE BATI AFRİKA ÜLKELERİ DEĞERLENDİRMESİ çalışması hazırlanarak sektörün bilgilerine sunulmuştur.

Resmi dili Fransızca olan ve Ülkemiz Konsolosluğu , Ticaret Müşavirliği bulunmayan Benin'de Benin Ekonomi Bakanlığı ,Benin İstatistik Kururumu , Cotonou Ticaret Odası ve Kanatlı Sektörü'nün önde gelen firmaları ile görüşmeler gerçekleştirilerek sektör hakkında ülkenin potansiyeli araştırılmıştır.

Benin 0207 kodu altında Kanatlı Etlerinde 2006 yılında gerçekleşen 44.025.000 Usd değerindeki ithalat pazarı % 588 oranında büyüme göstererek 2011 yılında 259.339.000 Usd'ye ulaşmıştır. Kanatlı Etleri ithalatındaki bu artış üretici ülkelerin gözünü bu ülkeye çevirmelerine neden olmuştur. 0207 Kodlu Kanatlı Etlerinde ülkenin ana tedarikçisi Avrupa Birliği üyesi ülkeleri bulunmaktadır. Ülkermiz ihracatçı firmaları için önemli bir potansiyel oluşturan Benin pazarı ile ilgili hazırlanan raporu ilgili dosyalar böülümünden ve www.turkishpoultry.com web sitemizden indirebilirsiniz.

 

 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Benin Cumhuriyeti Kanatli Urunleri Yerinde Pazar Arastirmasi ve Guney Afrika Degerlendirmesi.pdf 1.288,29 KB İndir