Türkçe

"Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri" 17 Ocak 2012 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

 

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nca, Genel Sekreterliğimiz, İMMİB Genel Sekreterliği ve İTKİB Genel Sekreterliği üyelerine yönelik olarak gerçekleştirilen "Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” 17 Ocak 2012 tarihinde Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü KOBİ ve Kümelenme Destekleri Daire Başkanı Emrah SAZAK Ekonomi Bakanlığı vizyonu hakkında katılımcıları bilgilendirirken, "Bölgenin Başarılı İş Adamı/ İhracatçılarından Tecrübe Paylaşımları” bölümünde söz alan Levent Ofset Basım ve Amb. San. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Levent ÇOLAKOĞLU katılımcıların büyük ilgiyle dinlediği konuşmasında, Levent Ofset A.Ş.'nin kurulduğu 1978 yılından bu yana markalaşma ve "le color” markasının yaratılarak dünya markası olma yolundaki çabalarını, yurtdışı pazarların izlenerek yeni ürün geliştirilmesi, ihracatta pazar arayışları ve yeni pazarların oluşturulması sürecinde yaşadığı deneyimleri katılımcılarla paylaşarak, belirli bir planlama, disiplin ve belirleyeceği hedefler doğrultusunda tüm firmaların markalaşma ve ihracat konusunda başarılı olabileceğinin altını çizdi.

Organizasyonu Genel Sekreterliğimizce gerçekleştirilen seminere olumsuz hava koşullarına rağmen yoğun ilgi gösteren katılımcı firmalara,

* İş Dünyası İçin Ticari Bilgiye Erişim

* İhracat Mevzuatı

* Dahilde ve Hariçte İşleme Rejimleri

* İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları ("Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının

Desteklenmesi”, "Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının

Yerleştirilmesi ve TURQUALITY'nin Desteklenmesi”, "Yurt Dışı Birim, Marka ve

Tanıtım Destekleri”, "AR-GE Desteği”, "Tasarım Destekleri”, "Uluslararası Rekabetçiliğin

Geliştirilmesinin Desteklenmesi”, "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği”,  "Çevre Maliyetlerinin Desteklenmesi”

konularında, Ekonomi Bakanlığı'nın ilgili dairelerinden katılım gerçekleştiren (konuşma sırasına göre) M.Tayfun GÜLLE, Çağrı A. KALE, Onur TEKYILDIZ, Banu BUDAYOĞLU, Yılmaz BOZKURT ve H.Şafak ERGÜN bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı.

Katılımcı firmalarımızdan alınan "söz konusu eğitim seminerlerinin sürekliliği” yönündeki talepleri çerçevesinde eğitim semineri organizasyonlarımız devam edecektir.

 

İlgili Resimler