Türkçe

Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Sektör Sorunlarını Her Platformda Dile Getiriyor..

 

Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu, Rusya Federasyonu ve bu ülke ile gümrük birliği olan Belarus ve Kazakistan'a yönelik olarak hayvansal ürünler ihracatı konusunda gelişmeleri gözden geçirmek ve ihracat gerçekleştirilmesine yönelik olarak Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Sn. Şahin AYDEMİR, Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu Üyesi Sn. Teoman İNAL ve Sn. Hamdi EKİZ'in oluşturduğu heyet 23 Aralık 2011 tarihinde saat 10:30'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nde Kontrol Genel Müdürü Yardımcısı Sn. Habip CAN'ın başkanlığında düzenlenen toplantıya iştirak etmiş olup sektör sorunları ve anılan ülkelere ihracatın gerçekleştirilmesi ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar istişare edilmiştir.

Diğer taraftan yine aynı gün öğleden sonra ise; Kanatlı ürünleri Tanıtım Grubu heyeti, Ekonomi Bakanlığı'nda Müsteşar Sn. Ahmet YAKICI, Genel Müdür Sn. Tarık SÖNMEZ, Tarım Daire Başkanı Sn. Tayfun KILIÇ ve ilgili uzmanlarla bir araya gelinerek kanatlı ürünleri sektörünün sorunlarına değinilerek, sektörün ihracat rakamlarının daha yukarı getirilebilmesi hedefi ile ilgili olarak strateji belirlenmesi konusunda görüşmeler gerçekleştirilmiştir .

Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu'nun Kontrol Genel Müdürlüğü ve Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ile yapmış olduğu toplantılarda sektör sorunları ile ilgili olarak hazırlanan rapor yetkililere takdim edilmiş olup, Kanatlı ürünleri sektörünün göstermiş olduğu hızlı büyüme ivmesini daha yukarı taşımak için yapılması gereken çalışmalar ile ilgili olarak bürokratlarımızla yapıcı görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

 

İlgili Resimler