Türkçe

NFV EXCO 2017 FUARI ALIM HEYETİ PROGRAMI” KUMİB TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonu ve İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin organizasyonunda, "NFV EXCO 2017 - Sert Kabuklu Yemişler, Meyve ve Sebzeler, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı”na yönelik olarak 20-23.11.2017 tarihleri arasında yürütülen "Alım Heyeti Programı” başarıyla gerçekleştirildi.

Ülkemiz ihracat potansiyelinin artırılabilmesini teminen, T.C. Ekonomi Bakanlığı Ticaret Müşavirlikleri tarafından bildirilen 4 ülkeden (Bulgaristan, Bosna Hersek, Kosova ve Moldova) gelen 6 yabancı firmadan toplamda 7 kişinin katılım sağladığı Alım Heyeti Programı çerçevesinde, 21.11.2017 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi'nde ikili iş görüşmeleri ve zincir market ziyareti gerçekleştirildi. Program kapsamında, yabancı katılımcılar 22.11.2017 tarihinde NFV EXCO Fuarı ve Konferansı'nı ziyaret ederek yeni eğilimler ve ürünler hakkında bilgi edindi ve dış ticaret potansiyelini değerlendirdi.

Genel itibarıyla, hem yabancı katılımcılar hem Türk firma temsilcileri Alım Heyeti organizasyonundan memnun kaldıklarını ve bu tür organizasyonların artırılarak devam etmesinin yararlı olacağını gerektiğini belirterek, teşekkürlerini bildirdiler.

 

 

İlgili Resimler