Türkçe

“SİRHA İSTANBUL FUARI ALIM HEYETİ PROGRAMI” YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonu ve İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin organizasyonunda, "SİRHA İstanbul 2017 - Otel, Restoran ve Catering Sektörleri İçin Gıda, Ekipman ve Hizmetleri Fuarı”na yönelik olarak 15-18.11.2017 tarihleri arasında yürütülen "Alım Heyeti Programı” başarıyla gerçekleştirildi.

Ülkemiz ihracat potansiyelinin artırılabilmesini teminen, T.C. Ekonomi Bakanlığı Ticaret Müşavirlikleri tarafından bildirilen 7 ülkeden (Almanya, Bahreyn, Bulgaristan, Fransa, Kosova, Romanya ve Ürdün) gelen 7 yabancı firmadan toplamda 11 kişinin katılım sağladığı Alım Heyeti Programı çerçevesinde, 16.11.2017 tarihinde Dış Ticaret Kompleksi'nde 20'nin üzerinde Türk firması ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Program kapsamında, yabancı katılımcılar 17.11.2017 tarihinde SİRHA İstanbul 2017 Fuarı'nı ziyaret ederek yeni eğilimler ve ürünler hakkında bilgi edindi ve dış ticaret potansiyelini değerlendirdi.

Genel itibarıyla, hem yabancı katılımcılar hem Türk firma temsilcileri Alım Heyeti organizasyonundan memnun kaldıklarını ve bu tür organizasyonların artırılarak devam etmesinin yararlı olacağını gerektiğini belirterek, teşekkürlerini bildirdiler.

 

 

İlgili Resimler