Türkçe

ŞTG, “DELIGHTLAND” DİYOR… YENİ STAND TASARIMI VE DERGİSİYLE ISM FUARI'NDA!

 

Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu, Türkiye'nin şekerli mamuller için en doğru kaynak olduğunu vurgulamak ve Türkiye'de üretilen şekerli mamullerin stratejik pazarlardaki farkındalığını arttırmak üzere harekete geçti.

Gerek Türkiye mutfağının zengin tatlı çeşitleri gerekse Türkiye'nin şekerli mamuller üretim kapasitesi ve iş dünyasının bu alana olan eğilim ve yatkınlığı baz alındığında, tarihsel bağlamda da Türk Lokumu'nun dünyadaki tanınırlığı Türk pazar çekiciliğinin temelini oluşturdu.

"Delight” kavramının şekerli mamuller için oldukça güçlü bir kavram olması, Türkiye'yi "Tatlı/Lokum Diyarı” olarak konumlandırmak isteyen ŞTG için uluslararası pazarda kendini "DELIGHTLAND” olarak tanıtması için alt yapı oluşturdu

2015 yılı içerisinde 20 uluslararası fuarda sektörünü ve ülkesini tanıtma görevini üstlenen ŞTG, yenilenen stand tasarımı ve ilk sayısını çıkardığı "DELIGHTLAND” isimli dergisi ile Almanya'nın Köln şehrinde gerçekleşecek olan, sektörünün ve dünyanın en büyük fuarı olan ISM Fuarı'nda, görsel şovların yapıldığı ve "Türk Kahve” ikramının yapıldığı bir tanıtıma ev sahipliği yapacaktır.

Fuarla ilgili konuşan ŞTG Başkanı Sn. Hidayet Kadiroğlu, çikolata ve şekerleme sektörünün son yıllarda yaptığı yatırımlarla bölgesel güç olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini söyledi. 2014'te yeni yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade eden Kadiroğlu, "Bu yatırımlar 2015 yılında devreye girecek, dolayısıyla 2015 atak yılı olacak. Özellikle unlu mamuller kategorisinde yeni açılımlar olacak. İnovatif ürünlerle kendi kategorisine isim veren firmalarımız var, bunlar daha da artacak. Üretim tarafında bunlar olurken tanıtım tarafında da atak var." dedi.

 

İlgili Resimler