Türkçe

Türk İhrcatçılar Güney Kore'li Alıcılarla Buluştu.

T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İTKİB, İMMİB ve Genel Sekreterliğimiz organizatörlüğünde, 19-23 Kasım 2013 tarihleri arasında gıda, tekstil ve ev eşyaları (ağırlıklı olarak mobilya) sektörlerine yönelik olarak Güney Kore'den önemli alıcılar ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla bir Alım Heyeti programı gerçekleştirilmiştir.

Anılan Alım Heyeti kapsamında, 20 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 09:30-17:30 arasında Dış Ticaret Kompleksi / İstanbul'da, ikili iş görüşmeleri programı gerçekleştirilmiş olup, programa 68 başvuru yapmış ve bunlardan 51 adet Türk Firması ikili iş görüşmelerine katılmıştır.

Alım Heyeti Organizasyonu çerçevesinde; 21 Kasım 2013 Perşembe günü Mobilya satın almacıları mobilyanın başkenti olan İnegöl'de, tekstil temsilcileri Bursa'da, gıda sektörü firmaları ise İstanbul'da önemli firma ziyaretleri gerçekleştirmişlerdir. Alım Heyeti Programı çerçevesinde yabancı firma temsilcileri 22 Kasım 2013 tarihinde sehir turu yapmışlar ve 23 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'dan ayrılmışlardır.

Ayrıca; Alım heyeti programına yurt dışından katılan firma temsilcileri organizasyondan çok memnun kaldıklarını ve böyle organizasyonların ülkeler arası ithalat&ihracatın geliştirilmesi açısından önemini vurgulamışlardır. Yabancı firma temsilcileri bu tür başarılı organizasyonların daimi olması gerektiğini belirterek, teşekkürlerini iletmişlerdir.

 

İlgili Resimler