Türkçe

Türkiye-Dünya Dış Ticaret Köprüsü Programı

 

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından, 24-30 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde "Türkiye-Dünya Dış Ticaret Köprüsü Programı” gerçekleştirilmiştir.

Bahse konu program çerçevesinde, 26-27 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde ikili iş görüşmeleri ve eş zamanlı gerçekleştirilen fuara yönelik olarak, Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), AKİB, İİB, İMMİB, EİB, UİB VE OAİB'ye ortak bir tanıtım teşhir standı tahsis etmiştir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonunda, 26-27 Ekim 2011 tarihleri arasında söz konusu programda ilgili sektörlerimizin tanıtılmasına yönelik olarak açılan info standda, Genel Sekreterliğimiz ve ilgili birliklerimiz en iyi şekilde temsil edilmiş ve bir çok ülkeden gelen ziyaretçilere üyelerimiz ve ürünlerimiz tanıtılmıştır.

Bu yıl 11'incisi düzenlenen programın açılışını Ekonomi Bakanı Sn. Zafer ÇAĞLAYAN gerçekleştirmiştir. Sn. Bakan yaptığı konuşmada, ülkelerarası ilişkilerin her açıdan geliştirilmesi gerektiğini belirterek ve bu tür organizasyonların artarak devam etmesini temenni etmiştir. İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleşen programa Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Sn. Mehmet BÜYÜKEKŞİ, TUSKON Başkanı Sn. Rızanur MERAL, İlgili İhracatçı Birlik Başkanlarının yanı sıra Türkiye'nin önde gelen işadamları ve yöneticiler katılmıştır.

İlk gün açılışın ardından, programa farklı ülkelerden iştirak eden yabancı firma temsilcileri, Türk firmalarının standlarını gezme ve ürünleri yerinde birebir görme fırsatını bulmuşlardır. Bahse konu programda, 2.gün (27 Ekim 2011) ise yabancı firma temsilcileri ve Türk firmaları arasında gün boyu ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

 

 

İlgili Resimler