Türkçe

WOOLWORTHS ÖZEL NİTELİKLİ ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

İlgi : 31.12.2014 tarih ve 12084 sayılı duyurumuz

İlgi'de kayıtlı Genel Sekreterliğimiz duyurusu konusu; Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda yıllık 60 milyar Avustralya Doları cirosuyla Avustralya ve Yeni Zelanda'da 1.200 mağazada faaliyet gösteren Woolworths Ltd. unvanlı parkende grubunun üst düzey temsilcilerinin katılımları ile 02.02.2015 Pazartesi günü Dış Ticaret Kompleksi / İstanbul'da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.,

Woolworths Ltd. firmasından iki yetkilinin hazır bulunduğu ikili iş görüşmelerine otuz dolayında Türk firması katılmış olup, görüşmeler randevu usulü gerçekleştirildi. İkili iş görüşmelerine katılan Türk firmaları katalog ve tanıtım malzemeleri dışında, beraberlerinde numune ürünler getirdi ve yabancı firma temsilcilerine ürünleriyle ilgili sunumlar yaptı.

Woolworths Ltd. firması yetkilileri kaliteli ürünleri doğrudan üreticisinden temin edebilmek amacıyla iştirak ettikleri bu etkinlik kapsamında Türk firmalarının ilgisinden ve organizasyondan memnun kaldıklarını, bu tarz etkinliklerin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunduğunu ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etti.

Anılan programa katılan Türk firmaları ise, ikili iş görüşmelerinin verimli geçtiğini, dış pazarlardaki paylarının artırılmasına katkı sağlamak amacı ile potansiyel yabancı alıcılarla ve de özelikle yeni ve geliştirilme potansiyeli bulunan bir pazar olarak nitelenebilecek Avustralya ve Yeni Zelanda'dan gelen büyük bir potansiyel alıcı firma ile doğrudan iletişim kurabilmenin önemli bir fırsat olduğunu belirttiler.

Woolworths Ltd. firması yetkililerinin kartvizitleri ve etkinlikten bazı fotoğraflar aşağıda yer almaktadır.

 

İlgili Resimler