Türkçe

World Food Moscow 2016 Fuarı Hakkında

Sn. Üyemiz,

Bilindiği üzere, 12-15 Eylül 2016 tarihleri arasında, Moskova/Rusya Federasyonu'nda düzenlenecek World Food Moscow Uluslararası Gıda, İçecek ve Gıda Hammaddeleri Fuarı'nın milli katılım organizasyonu Bakanlıkları koordinatörlüğünde Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda gerçekleştirilmesi planlanmakta idi.

Halihazırda iki ülke arasında bir normalleşme süreci başlamış olmakla beraber, bu sürecin siyasi, sosyal, ekonomik ve ticari anlamda yansımalarının ne olacağı yönünde hala daha kesin bir kanaate varılamamaktadır. Bu durum, Genel Sekreterliğimizin milli katılımını organize ettiği ve en önemli fuarlarından biri olan World Food Moscow Fuarı'nın hazırlık süreci ve devamındaki çalışmalarının sağlıklı bir şekilde organize edilip-edilmeyeceği yönünde tereddütler oluşturmaktadır.

Bu çerçevede, yukarıda değinilen hususlara ilave olarak iki ülke arasındaki konjonktür gereği İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu'nun almış olduğu karar neticesinde söz konusu fuara Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirilmesinden vazgeçilmiştir.