Türkçe

EXPONFV 2011 Fuarı Alım Heyeti Başarıyla Gerçekleştirildi.


Ekonomi Bakanlığı yurtdışı tanıtım faaliyetleri kapsamında ihracatımızın artırılması, ihraç ürünlerimizin çeşitlendirilmesi, ihraç ürünlerimize yeni pazarlar bulunması ve pazar paylarımızın korunması amacıyla Alım Heyeti programları düzenlemektedir.

Bu çerçevede, Expo Nut, Fruit, Vegetables Fuarı da Ekonomi Bakanlığı tarafından alım heyeti programı kapsamına alınmıştır. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Genel Sekreterliğimiz organizatörlüğünde, ADG Fuarcılık Ltd.Şti.tarafından 17-19 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen "EXPONFV (FRUIT AND VEGETABLES) 2011, 5. Uluslararası Sert Kabuklu Yemişler, Meyve ve Sebzeler, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı” na yönelik olarak, 15-18 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenen "EXPONFV Fuarı Alım Heyeti Programı” Hırvatistan, Kırgızistan ve Mısır'dan gelen temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca, organizasyon kapsamında 27 ülkeden (Azerbaycan, BAE, Beyaz Rusya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Irak, İran, Kazakistan, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Senegal, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan'dan geecek işadamlarını kapsamaktadır.) gelmesi beklenen diğer yabancı firma temsilcileri fuar süresince iş görüşmelerine devam edeceklerdir.

Alım Heyeti kapsamında, 16 Kasım 2011 Çarşamba günü binamızda, Türk firmalarının katılımıyla ikili görüşmeler gerçekleştirilmiş; 17 Kasım 2011 Perşembe günü EXPONFV 2011 Fuarı ziyaret edilmiş ve 18 Kasım 2011 Cuma günü yabancı firma temsilcileri İstanbul'dan ayrılmışlardır.

Alım heyeti organizasyonuna katılan Türk firma temsilcileri, bu tür organizasyonların ihracatçılarımız ve ülkemiz açısından önemini vurgulamışlar ve ikili iş görüşmelerine daha çok yabancı firma temsilcisinin katılması durumunda, görüşmelerin daha verimli geçeceğini belirtmişlerdir.

Diğer taraftan, organizasyona yurt dışından katılan firma temsilcileri ise organizasyondan memnun kaldıklarını ve bu tür organizasyonların daimi olması gerektiğini belirterek, teşekkürlerini iletmişlerdir.

 

İlgili Resimler