Türkçe

WORLDFOOD ISTANBUL 2015 FUARI'NA YÖNELİK ALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

WORLDFOOD ISTANBUL2015 FUARI'NA YÖNELİKALIM HEYETİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlgi : 27.08.2015/622ve20.08.2015/607tarihsayılı duyurularımız

http://www.iib.org.tr/tr/diger-duyurular-worldfood-istanbul-2015-fuari-alim-heyeti-1.html

İlgi'de kayıtlı Genel Sekreterliğimiz duyurularıkonusu;T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonu ve İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin organizasyonunda, 'Worldfood İstanbul 2015 - 23. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı''na yönelik olarak 6 yabancı ülkeden 22 ithalatçıfirmanın katılımı bir"Alım Heyeti” programı gerçekleştirildi.

Anılan "Alım Heyeti" programı kapsamında, 02 Eylül 2015 Çarşamba Günü Genel Sekreterliğimizbinasında yabancı firmalar ile ülkemiz ihracatçı firmaları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.İkili iş görüşmelerine50 civarında Türk firmasının temsilcilerikatılımsağlayarak yabancı firmalardakimuhatapları ile bir araya geldi.

Alım Heyeti programının ikinci günü olan3 Eylül 2015 tarihinde,Yeşilköy'deki"Worldfood İstanbul 2015 Fuarı" ziyaret edilmiş olup,4 Eylül 2015 Cuma günü yabancı firma temsilcileri İstanbul'dan ayrılmışlardır.

Alım Heyeti programına katılanTürk firmaları organizasyonun iyiplanlandığını belirterek,pek çok ülkeden gelen yabancı muhatapları ile bir araya gelmelerine vesile olanve ihracat potansiyellerinin geliştirmelerinekatkı sunan bu tarz etkinliklerin devam etmesini dilediklerini veorganizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini ifade ettiler. Alım heyeti programı katılımcısı yabancı firma temsilcileri iseorganizasyondan memnun kaldıklarını ve bu türorganizasyonların ülkeler arası dış ticaretingeliştirilmesi açısından önemini vurgulamışlardır.

İlgili Resimler