Türkçe

Singapur Ticaret Heyeti Programı

Sayın Üyemiz,

Ekonomi Bakanımız Sn. Zafer Çağlayan başkanlığında, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından, ülkemizin Singapur başta olmak üzere Güneydoğu Asya bölgesi ile ticari ve ekonomik işbirliği imkanlarının artırılması ve ihracatçı firmalarımızın dış pazar paylarının daha üst seviyelere çıkarılması amacıyla, 21-24 Temmuz 2012 tarihleri arasında Singapur'a yönelik olarak bir Ticaret Heyeti Programı gerçekleştirilecektir.

İhracatçı firmalarımıza potansiyel iş fırsatları sunan Singapur başta olmak üzere Güneydoğu Asya bölgesinde pazar payımızın artırılması ve bölgeye yönelik yeni ihracat imkanlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete özellikle tarım ve gıda ürünleri, su ürünleri, demir ve demirdışı metaller, ağaç mamülleri ve orman ürünleri, değerli maden ve mücevherat, kimyasallar, tekstil ve hammaddeleri, konfeksiyon, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, deri ve deri mamulleri, müteahhitlik ve inşaat malzemeleri sektörleri başta olmak üzere uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmalarımız iştirak edebilecektir..

Söz konusu Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türkiye'den ve Singapur başta olmak üzere bölge ülkelerinden üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanı sıra, işadamları arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Bu çerçevede, bahse konu program, gerek Singapur başta olmak üzere Güneydoğu Asya pazarlarına girmek isteyen gerekse de var olan pazar paylarını artırmayı amaçlayan firmalar için önemli bir fırsat sunmaktadır.

Söz konusu heyete iştirak etmek isteyen firmalarımızın, ekteki başvuru formunu doldurarak (kaşe ve imzalı olarak) 2.000 € tutarındaki katılım bedelini (uçak ve otel ücreti kesinleşmediği için tahmini rakamdır. Söz konusu bedeller kesinleştiğinde oluşacak fark iade edilecek veya firmalardan talep edilecektir) İstanbul İhracatçı Birlikleri, Vakıflar Bankası Şirinevler Şubesi TR76 0001 5001 5804 8000 9308 58 IBAN No'lu Euro hesabına yatırdıklarına dair dekontu en geç 10 Temmuz Salı günü mesai bitimine kadar 0212 454 05 01-02 no'lu fakslara ya da koordinasyon3@iib.org.tr e-posta adresi ile Genel Sekreterliğimize iletmeleri rica olunur.

Heyet Hakkında Detaylı Bilgi
Gülay Maria Çece - Tel: 0212 454 05 59 Email: gulayc@iib.org.tr
Engin Can Cebeci - Tel: 0212 454 05 92 Email: ecebeci@iib.org.tr
Ayşe Ekinci  - Tel: 0212 454 06 89 Email: aekinci@iib.org.tr

Singapur Pazarı Hakkında Detaylı Bilgi
Mustafa Yavuz , Singapur Ülke Masası Uzmanı
Tel: 0312 204 82 01 Email: myavuz@ekonomi.gov.tr


 

İlgili Dosyalar

  Dosya Adı Dosya Boyutu  
Singapur Tic Hey Basvuru Katilim Formu.doc 72,00 KB İndir