Türkçe

7. ULUSAL GEMİ VE YAT TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI

2012 yılından bu yana farklı konu ve kategorilerle gerçekleştirilen Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmalarının yedincisi dün Crowne Plaza Otel'de gerçekeleşen ödül gecesi ile son buldu. Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İsmail Gülle ve Türk denizcilik sektörünün önemli kurumları, sektör temsilcileri, akademisyenler ve öğrencileri bir araya getiren gecede toplam 78.000 TL tutarında ödül kazanan öğrencilere verildi.

Denizaltı tasarımı konusunda gerçekleşen yarışmanın 40.000 TL'lik birincilik ödülünü Yıldız Teknik Üniversite ve Maltepe Üniversitesi öğrencileri Ayşe Günal, Said Kaya ve Anıl Aktaş oluşan tasarım grubu Orca isimli projeleriyle kazandılar.


Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Onur Beşli 20.000 TL'lik ikincilik ödülünü, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Arda Can Akbaş da 10.000 TL'lik üçüncülük ödülünü kazandılar.


Yarışmayı 4. Ve 5. Olarak tamamlayan proje gruplarına da 5.000 ve 3.000 TL'lik ödüller verildi. Ulusal Gemi ve Yat Tasarım Yarışmalarının 2019 yılında gerçekeleşecek olan 8.si için de yarışma konusunun "25 metre üzeri motor yat” olacağı katılımcılara duyuruldu.

 

 

İlgili Resimler