Türkçe

Fındık İhracatçıları Avrupa Kuru Meyveler Toplantısı için Hamburg'da

Waren Verein der Hamburger Börse e.V. tarafından her yıl düzenlenmekte olan "Avrupa Kuru Meyveler Toplantısı”nın 32.si bu yıl 17 Kasım 2017 tarihinde Almanya'nın Hamburg şehrinde gerçekleştirildi. Kuru meyveler ve sert kabuklu meyveler sektöründeki son mevzuat ve gıda güvenliği hk. gelişmeler, eğilimler ve projeksiyonların değerlendirildiği toplantı, pek çok ülkeden gelen konusunda uzman katılımcıyı bir araya getirdi. 32. Avrupa Kuru Meyveler Toplantısı'na İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu tarafından güçlü bir biçimde katılım sağlanmıştır.

Kuru meyveler ve sert kabuklu meyveler sektöründeki üreticiler, ithalatçılar/ihracatçılar ve STK'ların bir araya gelmesiyle bitki koruma ürünleri, iklim değişikliğinin küresel ekonomiye etkileri, tahkim vb. gündemde olan konuların ele alındığı bu toplantılar sektörel paydaşların tanışma, güncel gelişmeler hakkında bilgi edinme ve gelecek projeksiyonları ile ilgili görüş alışverişinde bulunmaları açısından çok faydalı bir platform oluşturmaktadır. Toplantıda yapılan sunumların akabinde "Dünya'daki Ticaret Engelleri - AB ve ortakları” konusunun ele alındığı bir panel düzenlenmiş olup, akabinde sonuç değerlendirmesine gidilmiş ve soru-cevap kısmının ardından toplantı kapatılmıştır.

32. Avrupa Kuru Meyveler Toplantısı öncesinde, 16.11.2017 tarihinde yine Hamburg'da İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin bağlı üyesi bulunduğu FRUCOM tarafından gerçekleştirilen istişare toplantısına katılım sağlanmış olup, mevcut faaliyetler ve mevcut işbirliğinin daha verimli hale getirilebilmesine ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

İlgili Resimler