Türkçe

FINDIK URGE GRUBU İTALYA'DA

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nce yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı'nca desteklenen ‘'Fındık ve Mamuller Sektörü'nün Uluslararası Pazarlarda Rekabetçiliğinin Geliştirmesi (URGE) Projesi'' nin yurtdışı pazarlama faaliyeti, projemizde yer alan 8 firmanın katılımıyla 07-11 Şubat 2018 tarihleri arasında İtalya'nın Milano şehrinde başarıyla gerçekleştirildi.

Dört günlük programın;

1. gününde İtalya'nın Milano şehrine öğleden sonra varıldı ve Milano Ticaret Ataşesi Sayın Dr. Emre Orhan Öztelli ile akşam yemeği yenilerek, İtalya pazarı ve ticaret konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

2. günü sabahında aynı zamanda kendisi de fındık üreticisi olan İtalya'nın üretimini yerinde görebilmek amacıyla Torino şehrinin Alba bölgesine bir ziyaret gerçekleştirildi. Bu kapsamda Abrigo Giovani çiftliği ziyaret edilerek fındık bahçesi gezildi, ağaçlar incelendi ve bahçe bakımı konusunda bilgi edinildi. Ziyaret sırasında çiftlik sorumlusu ayrıca bir video sunum gerçekleştirerek, fındık üretim süreçlerini gösterdi. Öğleden sonra dünyanın en büyük çikolata firmalarından biri olan Ferrero'nun 1940'larda kurulmuş olan ilk fabrikası ziyaret edildi. Ferrero ekibi öncelikle Firmalarını tanıtan etkili bir sunum gerçekleştirerek, üretim tesislerini detaylı olarak gezdirdiler. Daha sonra, yine bir çikolata üreticisi firma olan Nutcao firmasının fabrikası ziyaret edilerek, firma sahibi ve satın alma yöneticisi ile firmalarımız ikili görüşme gerçekleştirdiler.

3. gün, fındığı kullanan potansiyel alıcı İtalyan firmalarla kaldığımız otelin toplantı salonunda ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Akşama doğru biten ikili görüşmeler sonrası fındık ile fındığın ikame ürünü olan badem, ceviz gibi ürünler ve fındıklı ürünlerin İtalya pazarında nihai kullanımını, fiyatlarını, ambalaj ve raf gibi sunumlarını görebilmek amacıyla süpermarket ziyareti gerçekleştirildi.

4. gün önce İtalya'da fındığın ve fındığın ikame ürünleri olan çeşitli kuruyemişler ve fındıklı ürünlerin satıldığı yerleri görebilmek amacıyla yerel bir pazar yeri ziyareti gerçekleştirildi. Öğleden sonra ise Zaini ve Cacao Lab gibi çeşitli butik çikolata firmalarının showroomları ziyaret edildi.

 

Fındık URGE İtalya Ticari heyet programında şu firmalarımız yer almıştır;

  • Albedo Gıda San ve Tic. Ltd. Şti. 
  • Erçal Fındık Oto. San. Tic. A.Ş. 
  • Gençler Fındık San. Tic. Ltd. Şti.
  • Güçlü Fındık Gıda San. Tic. A.Ş.
  • İstanbul Fındık San. Ve Tic. A.Ş 
  • Mutlu Gıda San. ve İnş. Tic. ltd.şti.
  • Nuteks A.Ş.
  • Sarılar Dış Ticaret Ltd.Şti

 

Etkinlik resimlerine bu linkten ulaşılabilir.

 

 

İlgili Resimler