Türkçe

HONG KONG CITY ÖZEL NİTELİKLİ ALIM HEYETİNE BÜYÜK İLGİ

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin koordinasyonu ve Genel Sekreterliğimiz organizasyonunda Hong Kong'da yerleşik "Hong Kong City” isimli Süpermarketler Zinciri üst düzey firma temsilcilerinin katılımlarıyla 8 Kasım 2012 Perşembe günü Dış Ticaret Kompleksi / İstanbul'da ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmiştir.

Hong Kong City Süpermarketler zincirinden beş üst yetkilinin hazır bulunduğu ikili iş görüşmelerine 30'un üzerinde Türk firması katılmış olup, görüşmeler randevu usulü yapılmıştır. İkili iş görüşmelerine katılan Türk firmaları katalog ve tanıtım malzemeleri dışında, beraberlerinde numune ürünler getirmişler ve yabancı misafirlere ürünleriyle ilgili sunumlar yapmışlardır.

Hong Kong City Süpermarketler zinciri temsilcileri Türk firmalarının yoğun ilgisinden ve organizasyondan memnun kaldıklarını, bu tarz etkinliklerin iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine katkıda bulunduğunu ve emeği geçenlere teşekkürlerini ifade etmiştir.

Bahse konu programa katılan Türk firmaları ise, ikili iş görüşmelerinin oldukça verimli geçtiğini, dış pazarlardaki paylarının artırılmasına katkı sağlamak amacı ile yabancı muhatapları ile (potansiyel alıcı) doğrudan iletişim kurabilmenin önem arz ettiğini belirtmişlerdir.

 

İlgili Resimler