Türkçe

İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği 2018 Yılı Mali Genel Kurul'u

İstanbul İhracatçı Birlikleri çatısı altında faaliyet gösteren İstanbul Su ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin 2018 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, birlik üyelerinin, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin, Bakanlık ve Türkiye İhracatçılar Meclisi temsilcilerinin katılımları ile 11 Nisan 2019 tarihinde, İstanbul Cemile Sultan Korusu'nda gerçekleştirildi.

Organizasyon, İstanbul Su ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği'nin üye firmaları için organize etmiş olduğu, Genel Kurul ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Üye Bilgilendirme toplantısı ile başladı. İstanbul İhracatçı Birlikleri personeli Sayın Rengin Bal'ın devlet yardımları hakkında bilgilendirme yaparak başlayan toplantı üyelerin yoğun ilgisi ve katılımları ile karşılaştı. Devlet yardımları sunumu sonrasında, Birliğin 2018 Yılı Mali Genel Kurulu Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Toplantıda geride kalan bir yılda gerçekleşen ve 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında bilgi verildi. 2018 yılı gerçekleşen bilanço ve hesapları okunarak, Genel Kurul'un onayına sunuldu. Müteakip yıl bütçesi hakkında bilgi verildi.

Genel Kurul Toplantısı öncesinde İstanbul Su ürünleri ve Hayvansal Mamuller ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Müjdat Sezer açılış konuşması yaptı. Açılış konuşması esnasında Birlik kapsamında gerçekleştirilen ihracatı arttırıcı, sektörü ve ülkemizi yurt dışında tanıtıcı Birlik faaliyetleri hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Çin Ticaret Ataşesi Sayın Doruk Huang Çin ile kolay ticaret yapabilmenin kolaylıklarını üyelerle paylaşarak, ihracatçıların sorularını yanıtladı. Öğlen yemeğinin ardından Eximbank'tan Sayın Fatma Ceren Aksüt ve Sayın Şenol Çelik ihracatçı firmalarımıza Eximbank kredileri ile ilgili bilgilendirme yaparak, ihracatçılarımızın ihracat kredileri ile ilgili merak ettikleri soruları cevaplandırdı.

 

 

İlgili Resimler