Türkçe

Kanatlı Tanıtım Grubu'nun Suudi Arabistan Çıkarması

 

Suudi Arabistan / Riyad'da 19 - 22 Eylül 2011 tarihleri arasında 35 ülkeden 289 firmanın katılımıyla gerçekleşen "SAUDI AGRO FOOD” fuarı büyük ilgi gördü. Bu yıl 18. kez gerçekleştirilen fuarda, 11'i gıda sektöründen olmak üzere 27 Türk ihracatçı firma, ürünlerini 3 üncü Hol'de ziyaretçilerin takdirine sundu.

Fuara Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu'nu temsilen Grup üyesi Teoman İNAL ile İstanbul İhracatçı Birlikleri Ar-ge ve Koordinasyon Şubesi'nden Murat ÇULPAN katılmışlardır. Fuarda iyi bir konumda sunum yapılarak, sektörümüz en iyi şekilde temsil edilmiştir. Fuar'da, başta Suudi Arabistan olmak üzere, Bahreyn, Katar, Abu Dabi ve Dubai'den önemli firmalar standımızı ziyaret etmiş, ülkemiz kanatlı ürünleri sektörü hakkında bilgi almış, yapılan görüşmeler olumlu gelişmeler olacağının sinyallerini vermiştir.

Ayrıca katılımcı firmalar, Riyad'da yerleşik ithalatçıları, yapılan davetler üzerine ofislerinde iş görüşmeleri yapma imkanı da bulmuşlardır. Kanatlı Ürünleri Tanıtım Grubu standına Türkiye'nin Riyad Ticaret Müşavirleri Sayın Selim PASLI ve Ahmet GÜNEŞ tarafında ziyaret edilmiş, Suudi Arabistan ve Türkiye kanatlı ürünleri sektörüne ilişkin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Katılımcı Türk firmaları, genel olarak fuarın verimliliğinden memnun kalmışlar ve önümüzdeki yılda da iştirak edebileceklerini ifade etmişlerdir.

İlgili Resimler